اسمارت لایف, فیلتر قلیایی کننده آب, آب غنی شده, فیلتر افزاینده هیدروژن, آب قلیایی, فیلتر آب قلیایی, استیک آلکالاین, آب هیدروژنه, آب آلکالاین, دستگاه الکترولیز, آب یونیزه, آب غنی از هیدروژن, کاسیم, منیزیم, آب مغناطیده, آب هوشمند, آنتی اکسیدانت, قرص آب هیدروژنه, فیلتر سرامیکی, ORP
راهنمای خرید فیلتر قلیایی کننده آب آشامیدنی | آب غنی شده
جولای 25, 2019
hydration status, alkaline water, anaerobic exercise, acid-base balance, آب قلیایی معدنی, آبرسانی, تعادل اسید و باز, ,ورزشهای بی هوازی, سوخت و ساز بدن, اسمارت لایف, آب معدنی, تعادل اسیدی-قلیایی,
آب قلیایی معدنی بر آبرسانی و سوخت و ساز بدن در ورزشهای بی هوازی
آگوست 22, 2019
Show all

مواد غذایی قلیایی و مزایای آن: آیا بدن شما بیش از حد اسیدی است؟ آنتونی رابینز

مواد غذایی قلیایی, alkaline foods, alkaline water, acid, acid-alkaline balance, آب قلیایی, استیک آلکالاین, رژیم قلیایی, بدن اسیدی, اسیدی شدن بدن, آنتونی رابینز, مواد غذایی, آب غنی شده, pH اسیدی, بدن اسیدی, بدن قلیایی, آنتی اکسیدانت, رژیم غذایی قلیایی, اسیدی و قلیایی, تعادل اسیدی قلیایی, کلسیم, منیزیم, اسمارت لایف,

مواد غذایی قلیایی و مزایای آن

مواد غذایی قلیایی و مزایای آن: آیا بدن شما بیش از حد اسیدی است؟ آنتونی رابینزReviewed by اسمارت لایف on Jul 31Rating: 5.0مواد غذایی قلیایی و مزایای آن: آیا بدن شما بیش از حد اسیدی است؟ | آنتونی رابینزمواد غذایی قلیایی یکی از راه های مهم برای حفظ سلامت و شادابی است. با استفاده از رژیم غذایی قلیایی یا گیاهی می توانید از بیماری های مزمن جلوگیری کنید. آنتونی رابینز

مواد غذایی قلیایی یکی از راه های مهم برای حفظ سلامت و شادابی است. با استفاده از رژیم غذایی قلیایی یا گیاهی که تقریبا توسط اغلب پزشکان توصیه می شود می توانید از بسیاری از بیماری های مزمن جلوگیری کرده و همچنین به حفظ تناسب اندام خود کمک کنید. یکی از مطرح ترین طرفداران رژیم قلیایی آنتونی رابینز است که به عنوان بزرگترین سخنران انگیزشی جهان شناخته می شود.

آنتونی رابینز در مورد آب قلیایی چه می گوید؟

آنتونی رابینز نوشیدن آب قلیایی را یک راه های مهم برای تنظیم تعادل بدن عنوان می کند. آنتونی رابینز پزشک نیست. ولی او شخصا از رژیم آلکالاین و آب قلیایی استفاده می کند و این اطلاعات را از پزشک معروف مارک هایمن کسب کرده است. مقاله ای که در پایین درج شده است، یکی از مقالات جدید آنتونی رابینز در مورد خطر اسیدی شدن بدن و استفاده از آب و رژیم قلیایی برای سلامت بدن است که به طور مستقیم از سایت رسمی آنتونی رابینز ترجمه شده است:

 

آیا شما بیش از حد اسیدی هستید؟

چه چیزی درباره مواد غذایی قلیایی و مزایای آن بدانیم؟

ارسال شده توسط: تیم آنتونی رابینز

برخی از غذاهایی را که مرتبا مصرف می کنید را در نظر بگیرید. پیتزا، استیک، همبرگر رژیم غذایی آمریکایی. البته این موارد خوشمزه هستند، اما غذاهای گوشتی و کربوهیدراتی که به آن عادت کرده اید، ممکن است شما را در معرض خطر بیماری مزمن قرار دهند . و دلیل آن ممکن است به این دو کلمه باشد: عدم تعادل pH.

تعادل pH

برای درک اهمیت تعادل pH بدن شما، ابتدا با اصول اولیه شروع کنید.

pH (پتانسیل هیدروژن) مقیاس اندازه گیری است که نشان می دهد یه ماده چقدر اسیدی و یا قلیایی است. این براساس مقیاس 0 تا 14 است که در آن pH اسیدی از صفر تا 7 شروع شده و pH بالای 7 قلیایی است. و هنگامی که یک محلول به طور کامل خنثی است مانند آب، pH آن 7 است.

برای زنده ماندن، خون شما باید محدوده تعادل pH بسیار حساس از 7.35 تا 7.45 را حفظ کند. هر بار که عدم تعادل pH اتفاق می افتد و باعث اسیدی شدن خون می شود، در این شرایط خون قادر به حمل اکسیژن کافی نیست تا بدن را از بیماری محافظت می کند. این یک شرایط خطرناک سیستمیک است.

خوشبختانه بدن شما دارای چندین مکانیزم کنترل است که به تنظیم PH شما کمک می کند و از شما در برابر این منطقه خطر محافظت می کند.

اما مانند هر قطعه ماشین آلات خوب، بدن شما می تواند کارآیی کمتری داشته باشد اگر شما آن را با سوخت اشتباه تغذیه کنید.

صبر کنید: سوخت؟

بله، سوخت، یا در مورد بدن شما، غذا.

مواد غذایی قلیایی و غذاهای اسیدی تاثیر زیادی بر وضعیت بدن شما دارند، از جمله اینکه آیا pH آن اسیدی است یا خیر.

یک رژیم غذایی سالم باعث درد کمتری می شود و انرژی بیشتر و همچنین مشکلات بیماری های مزمن را کاهش می دهد، اما بسیاری از مردم متوجه نمی شوند که چگونه غذاهای قلیایی و اسیدی در این رژیم دخیل هستند.

بدن قلیایی

هر غذایی دارای pH خاصی است. برخی از غذاها مانند آووکادو و کینو، قلیایی هستند و اثر قلیایی بر بدن دارند. سایر غذاها مانند بسیاری از گوشت ها و لبنیات اسیدی می شوند و بدن را اسیدی می کنند.

معده بسیار اسیدی است و دارای pH برابر با 3.5 یا کمتر است، بنابراین غذاهای قلیایی را از بین نمی برد. رژیم غذایی آمریکا عمدتا شامل غذاهای اسیدی است که به این معنی است که اکثر آمریکایی ها بار سنگین اسیدی بر روی بدنشان قرار می دهند و تنظیم سیستم اسیدی-قلیایی خون خود را از بین می برند.

غذاهای اسیدی چیست؟

غذاهاي اسيدي به هر غذایی گفته می شود که وقتی آن را را مصرف مي کنيد که pH آن کمتر از 7 است. بعضي از نمونه هاي غذايي اسيدي قهوه، بيشتر غذاهاي فرآوري شده، محصولات لبني خاص، شکر، گوشت فرآوري شده يا خشك و … هستند. این غذاها به رژیم غذایی پایدار تناسب نداشته و می تواند منجر به تعدادی از واکنش های منفی در بدن شما شود.

اگر به طور منظم غذاهای اسیدی مانند غذاهای فرآوری شده از یک رستوران فست فود یا نوشیدن قهوه بخورید، در نهایت بدن شما نمیتواند پایدار باقی بماند، پس به روشهای دیگری برای محافظت از خود واکنش می دهد. متأسفانه این روش های متناوب می تواند مجموعه ای کامل از مشکلات را ایجاد کند که می تواند منجر به افزایش وزن و شروع بیماری های مزمن مانند نارسایی کلیه و دیابت شود.

به نظر میرسد بدن شما چالشهای کافی برای خنثی کردن رژیم غذایی شدید اسیدی را نداشته باشد، همچنین باید بدانید که شیوه زندگی می تواند نقش مهمی داشته باشد که آیا شما دارای pH اسیدی هستید یا خیر. همچنین نشان داده شده است که الکل، کافئین و دارو سطح اسیدیته بیشتری در بدن ما ایجاد می کنند. استرس همچنین می تواند pH اسیدی در بدن ایجاد کند. سطوح بالای استرس مربوط به شرایط جسمی و روحی منفی است و به نظر می رسد در جامعه امروز، هر یک از این عوامل روز به روز بیشتر و بیشتر شایع می شود.

مواد غذایی قلیایی علیه مواد غذایی اسیدی

پس دقیقا چطور مواد غذایی قلیایی به شما در جلوگیری از بیماری و بیماری کمک می کند؟

اسیدی شدن بدن عمدتا موجب التهاب می گردد. غذاهای اسیدی باعث پاسخ التهابی در بدن و التهاب آسیب سلول ها و بافت ها می شود. آنها همچنین باعث ایجاد بلغم می شوند که به ریه ها آسیب می رساند و سطوح اسید آلی صفراوی و پانکراس را افزایش می دهد که تأثیر منفی بر توانایی بدن برای سم زدایی دارد.

از سوی دیگر، مواد غذایی قلیایی نشان داده اند که باعث افزایش سطح هورمون رشد انسان، بهبود سلامت استخوان، رشد عضلات و جلوگیری از بیماری های مرتبط با وزن مانند دیابت می شوند. غذاهای قلیایی نیز حاوی مواد مغذی، آنزیم ها و … هستند که در مبارزه با بیماری های مؤثر هستند. غذاهای قلیایی کم کالری و کم کربوهیدرات هستند و مواد شیمیایی یا نگهدارنده های مضر ندارند.

با استفاده مواد غذایی قلیایی، شما واقعا می توانید بدن خود را سم زدایی کنید، از داشتن pH بیش از حد اسیدی و مقابله با اثرات اسیدی هر دو رژیم غذایی و شیوه زندگی کمک بگیرید. البته هدف نهایی تعادل است. این صحیح نیست که مواد غذایی اسیدی را کاملا حدف کنید. در حالت ایده آل، باید 75 درصد رژیم غذایی خود را از غذاهای قلیایی تشکیل دهید و 25 درصد رژیم غذایی خود را اسیدی کنید. شما حتی می توانید کیفیت تغذیه رژیم غذایی خود را حتی با افزودن غذاهای پر کالری مانند ریشه ماکا و شاه بلوط افزایش دهید.

یکی از ساده ترین راه های انجام این کار این است که وعده های غذایی خود را در حیطه مواد غذایی قلیایی مانند سبزیجات و میوه ها بسازید. بعضی از میوه ها مانند لیمو وجود دارد که PH اسیدی خارج از بدن دارند، اما هنگامی که خورده می شوند، به محلول قلیایی تبدیل می شوند. شما همچنین باید از مصرف بی رویه کربوهیدرات های تصفیه شده (ماکارونی، کراکر، نان)، محصولات لبنی (شیر، پنیر) و پروتئین های حیوانی (گوشت، مرغ) جلوگیری کنید که در این صورت بهترین کار را انجام می دهید.

آب قلیایی

بسیاری از متخصصین بهداشتی، از جمله دکتر مارک هایمن ، توصیه می کنند که رژیم غذایی را دنبال کنید که حاوی غذاهای قلیایی غنی شده برای سلامتی است. یکی از راه های تقویت رژیم غذایی شما و کار بر روی اصلاح pH اسیدی، مصرف آب غنی شده قلیایی است. آب به طور معمول دارای pH خنثی یا 7 است، اما زمانی که آب را غنی از مواد قلیایی می کنید، می تواند به مقابله با اسیدیته در بدن کمک کند. برای تبدیل شدن آب معمولی به قلیایی، آب باید حاوی مواد قلیایی افزوده شده به آن مانند کلسیم، پتاسیم و منیزیم باشد. برخي از متخصصان معتقدند علاوه بر کاهش مقدار اسيدي، آب قليايي مي تواند از سيستم ايمني نيز حمايت کند و به کاهش وزن کمک کند.

انتخاب بین اسیدی و قلیایی

بدن قلیایی نه تنها سلامتی شما را بهبود می بخشد، بلکه ممکن است تمام احساسات شما را نیز بهبود بخشد. این درست است که غذاهای اسیدی می توانند وسوسه انگیز باشند، اما به این فکر کنید که وقتی بدن خود را با مواد زائد پر می کنید چه زیانی به بدن خود می رسانید. برای سلامت بیشتر زمان خود را صرف تغذیه بدن با مواد غذایی قلیایی کنید، این یکی از مهمترین کارهایی است که می توانید برای مهربان تر بودن خودتان انجام دهید. در دنیای امروز ما اغلب به دلیل سهل انگاری، سلامت خود را از دست می دهیم و به نوبه خود رنج می بریم. اما موضوع فوق العاده این است که همه چیز می تواند در یک لحظه تغییر کند. این به شما مربوط می شود که بدن خود را در مقابل شرایط اسیدی، قلیایی کنید و به تغییرات مثبت چراغ سبز نشان دهید.

ترجمه: بهروز مرادی- تیم علمی اسمارت لایف
استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر ماخذ دزدی محسوب شده و پیگرد قانونی دارد.
منبع:https://www.tonyrobbins.com/health-vitality/are-you-too-acidic

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *