وزن ایده ال, محاسبه BMI, رژیم قلیایی, رژیم آلکالاین, کاهش وزن, لاغری, رژیم لاغری, اضافه وزن, سوخت و ساز, پرخوری, تناسب اندام, زیبایی اندام, ورزش, آب قلیایی, استیک آلکالاین, آب غنی شده, نوشیدن آب, آب درمانی, توده بدنی, دفع سموم, پاکسازی بدن, رژیم اسیدی قلیایی, متابولیسم, آنتی اکسیدان, چاقی متابولیک, نسبت قد به وزن, اشتهای کاذب, استیک آنتی اکسیدانت پلاس, استیک بادی بالانس, آب غنی از هیدروژن, آب هیدروژنه,alkaline diet, alkaline food, alkaline way, alkaline life, BMI, body mass index, hydrogen reach water, alkaline stick, body balance stick, antioxidant plus stick, smart life,smart water ,alkaline water ,Weight loss, ideal weight, drinking water
لاغری و کاهش وزن ایده ال با نوشیدن آب
نوامبر 25, 2019
رژيم قلیایی لاغری, نوشیدن آب, اسمارت لایف, Smart life, آب قلیایی, استیک آلکالاین, رژیم قلیایی, رژیم آلکالاین, آب آلکالاین, استیک آنتی اکسیدانت پلاس, استیک بادی بالانس, آب درمانی, روزه آب, رژیم سه روزه, رژیم 10 روزه, رژیم 7 روزه, رژیم 40 روزه, رژیم جنرال موتورز, رژیم لاغری, چالش لاغری, رژیم گیاهخواری,
رژيم قلیایی لاغری با نوشیدن آب اسمارت لایف
ژانویه 11, 2020
Show all

رژیم 10 روزه چالش لاغری برای داشتن بدنی سالم تر

رژیم 10 روزه چالش لاغری, آب غنی شده, آنتونی رابینز, رژیم لاغری, چالش لاغری, چالش رژیمی, آب قلیایی, استیک آلکالاین, اسمارت لایف, رژیم قلیایی, رژیم آلکالاین, رژیم 10 روزه, استیک بادی بالانس, استیک آنتی اکسیدانت پلاس, سلامت بدن, پاکسازی بدن, رژیم گیاهخواری, رژیم خام خواری,

رژیم 10 روزه چالش لاغری آنتونی رابینز

رژیم 10 روزه چالش لاغری برای داشتن بدنی سالم ترReviewed by اسمارت لایف on Dec 29Rating: 5.0رژیم 10 روزه چالش لاغری برای داشتن بدنی سالم تر | Smart life | اسمارت لایف | آب غنی شدهیکی از بهترین راه ها برای سلامت بدن استفاده از رژیم 10 روزه چالش لاغری آنتونی رابینز است. او با استفاده از این رژیم توانست مشکل چاقی خود را درمان کند.

یکی از بهترین راه ها برای سلامت بدن استفاده از رژیم 10 روزه چالش لاغری آنتونی رابینز است.

آنتونی رابینز با استفاده از این رژیم توانست مشکل چاقی مفرط خود را درمان کند.

بر همین اساس آموزه های خود را در قالب این رژیم در اختیار دیگران قرار داده است.

برای استفاده از رژیم 10 روزه چالش لاغری ابتدا باید با اصول رژیم قلیایی آشنا شویم.

زیرا این چالش بر اساس رژیم قلیایی برنامه ریزی شده است.

آنتونی رابینز پزشک نیست. ولی او شخصا از رژیم آلکالاین و آب قلیایی استفاده می کند و این اطلاعات را از پزشک معروف مارک هایمن کسب کرده است.

یکی از مهمترین رژیم های غذایی که در سالهای اخیر مورد توجه قرار گرفته است رژیم قلیایی می باشد.

در این رژیم استفاده مواد غذایی سرشار کلسیم، منیزیم و پتاسیم نظیر آب قلیایی در درجه اول اهمیت قرار دارد. استفاده از مواد غذایی ناسالم مثل گوشت قرمز و نوشابه های گازدار موجب تجمع سموم اسیدی در بدن می گردد که عوارض بسیار خطرناکی در پی دارد.

از مهمترین عواقب اسیدی شدن بدن نقص در سوخت و ساز بدن است.

اندام های بدن برای محافظت از سموم اسیدی چربی ها را ذخیره و انباشته می نمایند که موجب بروز چاقی متابولیک یا شکمی می گردد.

اگر با استفاده از مواد قلیایی این سموم از بدن دفع گردد دیگر نیازی به چربی ها نیست و می توان مشکل چاقی را برطرف نمود.

 

رژیم 10 روزه چالش لاغری

اگر به رژیم 10 روزه چالش لاغری ما متعهد باشید، به راحتی می توانید مهمترین حوزه ها و بخش های زندگی – سلامت فیزیکی، انرژی و حیات – خودتان را دوباره احیاء کنید.

نه تنها وزن کم می کنید، بلکه احساس بهتر و انرژی بیشتری را تجربه می کنید؛ بلکه احساس لذت و هیجان بیشتری را تجربه می کنید.

کلید اصلی در کسب انرژی خالص بخشیدن قدرت ۸ موهبت و حذف ۴ سم مهلک از زندگی خودتان است.

این ۸ موهبت و آن ۴ سهم مورد نظر در رژیم ده روزه عبارتند از:
 • تنفس صحیح و بهبود گردش لنفاوی
 • آب
 • تطابق ساختاری و قدرت حداکثری
 • تغذیه حداکثری
 • قلیایی – رژیم آلکالاین خام خواری داشته باشید
 • روغن های حیاتی
 • انرژی هوازی
 • یک ذهن و قلب هماهنگ و مدیریت شده
 • روغن ها یا چربی های فرآوری شده
 • اعتیاد به مصرف گوشت حیوانات
 • اعتیاد به مصرف محصولات لبنی
 • اعتیاد به مصرف مواد اسیدی

 

موهبت اول: قدرت تنفس حیاتی و بهبود گردش لنفاوی

آخرین باری که عمیقاً به روند تنفس خودتان توجه کردید، کِی بود؟

ما اغلب به فرایند نفس کشیدن خیلی عادی نگاه می کنیم و اصلا تمرکزی روی آن نداریم. اما توجه و تمرکز به آن مزایا و منافع بسیار زیادی برای بدن و ذهن ما دارد.

یکی از بهترین راه ها برای اکسیژن رسانی به بدن یادگیری طریقه درست و صحیح تنفس کردن است. چرا اکسیژن رسانی به بدن بخش مهمی از رژیم 10 روزه چالش لاغری شماست؟

اکسیژن توسط هموگلوبین موجود در خون جذب می شود و بین تمام میلیاردها میلیارد سلول موجود در بدن تقسیم می شود که در نتیجه از آن برای سوخت رسانی به سلول ها و تولید انرژی استفاده می شود.

علاوه بر این موضوع، حجم بالایی از بدن ما نیز از عنصر اکسیژن تشکیل شده است. به همین دلیل است که اکسیژن رسانی بهینه به سلول های بدن از طریق تغذیه مناسب، مصرف مایعات، ورزش و مدیریت استرس به منظور حفظ سلامت بدن و ایجاد یک زندگی سالم لازم و ضروری است.

قدرت تنفس صحیح را در طی چالش ۱۰ روزه خود کشف کنید:

سه نوبت در روز ۱۰ نفس عمیق به ضرب آهنگ ۱، ۴ و ۲ (۸ ثانیه تنفس، ۳۲ ثانیه حفظ نفس در ریه و ۱۶ ثانیه خروج آن از ریه ها یا بازدم) داشته باشید.

بهبود گردش لنفاوی چیزی نیست جز تحریک کردن و ارتقاء دادن گردش لنفاوی. به عبارت باید گفت سیستم لنفاوی شما شامل شبکه ای از بافت ها و عضوها از قبیل طحال و غده تیموس است که مسئولیت تمیز کردن تغذیه رسانی به بدن دارد. اما بر خلاف سیستم قلبی عروقی، سیستم لنفاوی شما دارای هیچ پمپی برای خودش نیست.

در حقیقت این یستم وابسته به ورزش و حرکت بدن به منظور بجلو راندن مایعات لنفاوی در بدن شماست.

تحقیقات مختلف نشان داده است که تکنیک های ورزشی شامل حرکات ارتجاعی و جهش به شدت می تواند به سیستم لنفاوی بدن شما کمک کند. داشتن حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه از چنین حرکاتی در روز شرایط لازم و ایده آل برای تمیز شدن سلول های بدن شما را فراهم می کند.

داشتن چنین تحرکاتی می تواند مزایای بسیار زیادی برای بدن شما در طی رژیم 10 روزه چالش لاغری داشته باشد که می تواند شامل فراهم آمدن تحریک لازم برای جریان آزاد و تخلیه سیستم لنفاوی باشد که به بدن شما کمک می کند تا از انواع سموم، سلول های سرطانی، مواد زاِئد، پروتئین های محبوس شده، باکتری ها، ویروس ها و دیگر مواد زائدی که سلول ها از خود خارج می کنند، باشد.

 

موهبت دوم: قدرت استفاده از آب و مواد غذایی خام

آیا از اینکه بدانید آب ساده بخش مهمی از رژیم 10 روزه چالش لاغری را تشکیل می دهد، متعجب خواهید شد؟

آب بخش حیاتی و مهمی از وجود هر موجود زنده ای را تشکیل می دهد و در واقع تنها عنصر بدن است که بیشترین مقدار از آن در بدن یافت می شود. ۷۶% از مغز، ۹۰% از ریه ها و ۸۴% از خون ما از آب تشکیل شده است همچنین پلاسما خون نیز تا ۹۸% از آب تشکیل شده است.

اعمال حیاتی در بدن انسان از قبیل هضم غذا، گردش خون و دفع بدون آب امکانپذیر نیست. آب مواد غذایی را به تمام بخش های حیاتی بدن انتقال می دهد، نقش بسیار مهم در حفظ دمای بدن بر عهده دارد و ماده اصلی برای رشد و اصلاح بدن به شمار می آید.

به بدن خودتان میزان آبی که نیاز دارد را از طریق نوشیدن آب به میزان نیمی از وزن بدن خودتان در واحد اونس را بصورت روزانه بدهید (مثلا اگر وزن شما برابر ۱۵۰ پوند برابر با ۶۸ کیلو هست، باید ۷۵ اونس آب معادل ۲.۲ لیتر بنوشید).

همچنین باید ۷۰% مواد غذایی که در رژیم غذایی خود از آن بهره می برید شامل مواد غذایی غنی از لحاظ منبع آبی باشد. یک رژیم آلکالاین سلامت و پایدار شامل مقدار زیادی از مواد غذایی غنی از آب از قبیل میوه ها و سبزیجات ارگانیک یا مقدار سم و مواد آفت کش کم به بدن شما اجازه می دهد که خودش را به راحتی تمیز و پاکیزه کند.

 

موهبت سوم: قدرت استفاده از روغن های حیاتی

در طی رژیم رژیم 10 روزه چالش لاغری شما می توانید به مصرف چربی ها “نه” نگوئید. وجود چربی ها در رژیم آلکالاین ما برای سملامت عمومی بدن ما حیاتی و مهم هستند، اما راز و رمز نهفته در این این مهم این است که کدام چربی ها سلامت و کدام یک از آنها سلامت نیستند.

به عبارتی حذف کردن کامل و به یکباره چربی ها از رژیم غذایی یکی از بدترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. اسیدهای چرب حیاتی مانند امگا ۳ و امگا ۶ از انواع چربی های سالم و التیام دهنده هستند.

تک به تک سلول های موجود در بدن شما برای انجام وظایف خودشان نیاز به آنها دارند، خصوصا مغز شما که تا ۶۰% آن از انواع چربی ها ساخته شده است. بدن شما به منظور زنده ماندن باید از انواع مختلف این چربی ها استفاده کند. بدون وجود آنها غشای چربی موجود در اطراف سلول های بدن شما شروع به شکسته شدن می کند.

به منظور تکمیل کردن رژیم غذایی خودتان با انواع اسیدهای چرب در طی این چالش رژیمی ده روزه، توصیه می شود که موارد زیر را مورد توجه قرار دهید:

 • از مواد غذایی استفاده کنید که در حالت طبیعی خود حاوی چربی های فراوری نشده باشند: آواکادو، انواع مغز مانند بادام، فندق ، کدو و دانه های آفتابگردان و روغن هایی مانند دانه کتان ، روغن زیتون و روغن ماهی.

 

موهبت چهارم: قدرت قلیایی – رژیم خام خواری داشته باشید

حفظ تعادل در تمامی زمینه های زندگی شما مهم است و این مورد شامل داخل بدن شما هم می شود. یکی از بالاترین اولویت های بدن شما کسب اطمینان از باقی ماندن سطح قلیایی بودن بدن در حدی است که از حیات سلولی ما محافظت به عمل بیاید. شیمی متعادل در بدن و حفظ یک نرخ مناسب بین میزان اسیدی و غذاهای قلیایی در رژیم غذایی شما از اهمیتی حیاتی برای حفظ سلامت شما برخوردار است.

در حقیقت اسیدی بودن بیش از حد بافت های بدن شما دلیل به وقع پیوستن انواع مختلفی از تغییرات سلامتی در بدن شماست که طیفی از بی حالی و پیری زودرس تا چاقی را شامل می شود و در ادامه می تواند به مشکلات بسیار بزرگتر در زمینه سلامتی و انواع مختلفی از دیگر بیماری ها منجر شود.

با بدن خود در طی رژیم 10 روزه چالش لاغری بخوبی رفتار کنید و توجه کنید که با استفاده از قوانین زیر حتما حالت قلیایی بدن حفظ شده و از حیات سلولی آن حمایت کافی به عمل آمده است:
 • ۷۰ تا ۸۰% از مواد غذایی استفاده کنید که شکل و ساختار اصلی آن قلیایی بوده و به اصطلاح خام هستند (سبزیجات سبز، بادام ، آووکادو ، لیمو ، لیمو و غیره).
 • از مصرف مواد غذایی سازنده اسید، که عاری از عامل حیات و سلامتی در بدن هستند خودداری کنید: گوشت حیوانات، محصولات لبنی، غذاهای سفید تصفیه شده ، قند ، کافئین و غیره.
 • همیشه میزان pH یا همان اسیدی و قلیایی بودن بدن خود را تست و بررسی کنید.
 • برای این کار ساده ترین کار اضافه کردن لیموی تازه به آب مصرفی روزانه خودتان است.

 

موهبت پنجم: قدرت انرژی هوازی

تمرینات ایروبیک برای سلامت شما بسیار حیاتی هستند و بخشی بسیار مهم از رژیم 10 روزه چالش لاغری را شامل می شوند. خود واژه ایروبیک به معنای “با اکسیژن” است و اشاره به تمرینات سبکی دارد که بطور مرتب در طی یک دوره زمانی خاص پیگیری می شوند.

سیستم ایروبیک شما موجب استقامت شما می شود و در برگیرنده قلب، شش ها، رگ های خونی و عضلات هوازی شما می شود.

اگر متابولیزم(سوخت و ساز) خود را به گونه ای شرطی کنید که بصورت ایروبیک فعالیت کند و با رژیم و تمرینان مناسب از آن پشتیبانی کنید، چربی های موجود در بدن خودتان را به عنوان اولین سوخت مورد نیاز آنها مصرف می کنید.

برای این کار نیازی نیست که جهت شروع کردن یک روال جدید تمرینی در طی رژیم 10 روزه چالش لاغری به خودتان ترس راه دهید.

در حقیقت، می توانید این کار را با انجام تمریناتی حتی در پشت میز تحریر خودتان هم پیگیری کنید.

برای پیگیری تمرینات هوازی به راهکارهای زیر توجه کنید:
 • شالوده و اساس بدن خود را با مجموعه ای ورزش های با کیفیت حداکثر به مدت ۳۰ دقیقه برای ۳ تا ۵ بار در هفته شکل دهید (پیاده روی، دویدن، شنا کردن، دوچرخه سواری، کلاس ایروبیک، اسکی و …).
 • نرخ ضربان قلب ایده آل خودتان را در تمرینات ایروبیک درک کنید که برابر با حاصل تفریق سن خودتان از عدد ۱۸۰ است.
 • یک تمرین تمرینی تدارک ببینید: زمانی که به یک شالوده کلی برای خود دست یافتید، رژیمی را برای خود اتخاذ کنید که شما را به یک سطح بالاتر از چیزی که هستید برساند.
 • به این برنامه قدری جنبه فان و سرگرمی هم اضافه کنید (موسیقی دلخواه، دوستان، تغییر محیط ورزش، شرکت کردن در مسابقه و …) تا انگیزه بیشتری برای ادامه دادن داشته باشید.

 

موهبت ششم: قدرت تغذیه حداکثری و بهینه

بدن شما همیشه به سختی برای شما کار می کند، و شما باید کاملا مراقب باشید که هرآنچیزی که نیاز دارد را در اختیار آن قرار دهید تا آن هم بخوبی و بصورت کاملا بهینه برای شما کار کند.

به منظور دستیابی به بهینه ترین تغذیه ممکن در طی چالش رژیمی ده روزه، این دستورالعمل های مربوط به رژیم آلکالاین را دنبال کنید:

به پنج قانون تغذیه سالم پایبند باشید:

 1. آب را قبل یا بعد از غذا بنوشید ، نه در طول غذا.
 2. ترکیب غذایی مناسب و مطلوب را رعایت کنید (فقط با شکم خالی میوه میل کنید، کربوهیدرات ها و پروتئین ها را با هم استفاده نکنید، سالاد / سبزیجات سبز را همراه با پروتئین یا کربوهیدرات بخورید، مواد چربی و پروتئین ها را همراه با هم استفاده نکنید.
 3. در آرامش غذا بخورید.
 4. مقدار کمی غذا بخورید (کمتر غذا بخورید تا بیشتر عمر کنید و بتوانید بیشتر غذا بخورید)
 5. از مواد غذایی ارگانیک استفاده کنید (غذاهای عاری از سموم دفع آفات ، آنتی بیوتیک ها ، هورمون های رشد)

علاوه بر این موارد:

 • خودتان را به چالش بکشید و رشد کنید: بصورت دوره ای بدن و دستگاه های داخلی بدن خودتان را پاک کنید.
 • جشن بگیرید و جایزه بدهید: وقتی به برخی از اهداف خود دست می یابید، کارهای خوب و مثبتی برای خودتان انجام دهید.

 

موهبت هفتم: قدرت تطابق ساختاری و قدرت حداکثری

حرکت بدن انسان به خودی خود یک هدیه است.

حتی اگر یک قهرمان ورزشی هم نباشید، تا زمانی که قادر به حرکت کردن و حرکت دادن بدن خود باشید، می توانید از این هدیه استفاده کنید.

بدن انسان اساسا برای حرکت کردن ساخته و پرداخته شده است. با این وجود تنها تعداد اندکی از ما از تمامی ابعاد و قابلیت های حرکتی بدن خودمان بهره می بریم.

این هدیه، تطابق ساختاری و حداکثر قدرت، به گونه ای طراحی شده است که وظیفه سیستم اسکلتی عضلانی حرکتی را بر عهده بگیرد.

استفاده از این سیستم یکی از پایه های اساسی و چارچوب های اساسی برای سلامت انسان و سیستم هایی است که از آن پشتیبانی می کند.

در طی رژیم 10 روزه چالش لاغری:

تا جای ممکن حرکت داشته باشید.

 1. یک رژیم مؤثر از حرکات کششی و ورزش هایی را که از طریق تقارن دو طرفه و کار با گروه های عضلانی مخالف انجام می شود ، اجرا کنید.
 2. قدردانی روزانه از بدنی که دارید و توانایی جابجایی آن را دارید، در نظر داشته باشید.
 3. حتی اگر تحرک شما محدود باشد ، باز هم می توانید از جنبشی که بدن شما قادر به انجام آن است تشکر کنید.

 

موهبت هشتم: قدرت داشتن یک ذهن و قلب هماهنگ و مدیریت شده

برای سالیان سال، اشکال جایگزین دارو و پزشکی بر توانایی طبیعی و داخلی بدن برای افزایش مقاومت آن و جنگیدن آن با امراض مختلف و همچنین ایجاد سلامتی برای بدن متمرکز بوده است. یکی از یکی از مکانیسم های بیولوژیک قوی که موجب تشویق این نوع سلامت و بهبودی می شود، در ذهن انسان پیدا شده است. افکار و احساسات و ذهنیت کلی ما اگر بصورت درست و صحیح و در مسیر مناسب هدایت شوند، می توانند به عنوان یکی از متحدان قدرتمند برای کاهش بیماری و آشکار ساختن انرژی و نشاط در نظر گرفته شوند.

به این منظور باید یک تلاش هماهنگ برای تمرین این اصول در طی رژیم 10 روزه چالش لاغری داشته باشید:
 • همانند یک نگهبان در مقابل ذهن خود بایستید: احساساتی از قبیل قدردانی ، شجاعت ، ایمان ، عزم ، شفقت و عشق را در خود شرطی کنید. الگوهای خود را بشکنید و از احساساتی که در شما ایجاد استرس می کنند، اجتناب کنید.
 • از قدرت بهبودی و درمانی قلب خود استفاده کنید: سه نوبت در هر روز کاری که مشغول آن هستید را متوقف کنید و تمرکز (ذهن، تنفس، احساس) خود را مشغول بخش هایی از اطراف قلب خود کنید.
 • سیلی از انواع خاطرات خوب و چشم اندازهایی از آینده را برای ده دقیقه در هر روز به سمت خود سرازیر کنید.

رژیم 10 روزه چالش لاغری فقط و فقط در رابطه با وارد کردن و جاری ساختن چیزهای خوب در زندگی خودتان نیست.

این چالش همچنین در رابطه با کاهش دادن یا حذف کردن چیزهای بد هم هست.

در طی رژیم 10 روزه چالش لاغری ، اهمیت بسیار زیادی دارد که به اعتیاد خود به مواد با پایه اسیدی هم توجه ویژه داشته باشید.

این می تواند یکی از سخت ترین قسمت های دستیابی به سلامتی و آمادگی مطلوب شما باشد زیرا اعتیاد به اسید اغلب موارد مورد علاقه ما است، مانند یک فنجان قهوه صبحگاهی یا … . از دیگر موارد اعتیادی در رژیم آلکالاین ما که تولیدکننده اسید است می توان به انواع نوشیدنی های گازدار، آب میوه و نوشیدنیهای فرآوری شده مانند پودر کاکائو اشاره کرد.

نوشیدن مرتب و پیوسته این موارد می تواند منجر به التهاب هایی شود که باعث ایجاد شرایطی مانند ورم مفاصل، سندرم روده تحریک پذیر ، آلرژی و موارد دیگر می شود. دانستن عواقب این اعتیاد ها به شما کمک می کند تا الگوی خود را بشکنید و آن هوس ها در نهایت از بین می روند.

یک رژیم غذایی که باعث اسیدی شدن بیش از حد خون و بافت ها می شود ، شرایطی را فراهم می کند که منجر به رشد ویروس ، باکتری ها ، مخمرها و قارچ ها – تجزیه کننده های عالی سلول ها و بافت ها در بدن انسان باشد.

برای کاهش و از بین بردن اسید ، به یک رژیم غذایی متشکل از غذاهای زنده قلیایی:

سبزیجات تیره سبز و زرد، لوبیای سویا، آجیل جوانه زده، دانه ها، غلات و اسیدهای چرب ضروری نیاز دارید. این رژیم با فراوانی پایه ها و نمک های قلیایی، اسیدی شدن بیش از حد خون و بافت ها را کاهش می دهد.

برای رژیم 10 روزه چالش لاغری ، الگوی غذایی خود را با راهکارهای زیر بشکنید:
 • مصرف مواد اعتیاد زای اسیدی خود را از بین ببرید یا به طرز چشمگیری کاهش دهید.
 • رژیم غذایی قلیایی داشته باشید. هنگامی که شما حداقل ۷۰-۸۰٪ مواد غذایی قلیایی و مصرف می کنید، بدن به طور طبیعی تمایل خود را به این اعتیاد ها کاهش می دهد.

رژیم غذایی ۱۰ روزه آنتونی رابینز آسان نیست – اما ارزشش را دارد. همانطور که آنتونی رابینز می گوید ، “اگر شما در حال رشد نیستید ، پس در حال مردن هستید” و چالش هایی از این دست باعث شگفتی هایی برای رشد شخصی شما خواهد شد.

 

 

منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *