سرب خون بالا در سنین نوجوانی
تاثیر سرب خون بالا بر عملکرد مغز و کاهش عوارض آن
ژانویه 26, 2020
علائم کرونا ویروس, کروناویروس, COVID-19, نوشیدن آب, آب قلیایی, آنتی اکسیدان, استیک بادی بالانس, اسمارت لایف, عوارض کرونا,
اهمیت آب سالم در کاهش علائم کرونا ویروس COVID-19 چیست؟
مارس 27, 2020
Show all

عوارض کرونا ویروس جدید چیست و چگونه قابل کنترل می باشد؟

عوارض کرونا ویروس جدید, سرماخوردگی, تقویت سیستم ایمنی بدن, استیک آلکالاین, آب قلیایی, آب غنی شده, آب غنی از هیدروژن, کرونا, آنفولانزا, التهاب بینی خفیف, سرفه, گلودرد, آبریزش بینی, سردرد, درد عضلات,

عوارض کرونا ویروس جدید

عوارض کرونا ویروس جدید چیست و چگونه قابل کنترل می باشد؟Reviewed by اسمارت لایف on Mar 9Rating: 5.0عوارض کرونا ویروس جدید چیست و چگونه قابل کنترل می باشد؟عوارض کرونا ویروس جدید coronavirus مشابهت زیادی به عفونت حاد تنفسی (SARS) دارد و عفونتی از خانواده یک ویروس مرتبط با سرماخوردگی است.

عوارض کرونا ویروس جدید coronavirus مشابهت زیادی به عفونت حاد تنفسی (SARS) دارد و عفونتی از خانواده یک ویروس مرتبط با سرماخوردگی است.

عوارض کرونا ویروس جدید از طریق قطرات ریز تنفسی از افراد مبتلا وقتی سرفه یا عطسه می‌کنند بین افراد پخش می‌شود. آمار ویروس کرونای جدید نشان دهنده آن است که خطر مرگ میر پایینی دارد.

ولی دوره نهفتگی این بیماری طولانی است. تقریبا از زمان در معرض بیماری قرار گرفتن و بروز علایم بین ۲ و ۱۴ روز فاصله است.

از طریق شستن دست‌ها و دیگر تدابیر نظافتی می‌توان از پخش این جلوگیری کرد.

هنوز دلیل مشخصی برای بروز عوارض حاد بیماری عنوان نشده است.

ولی تقریبا تایید شده است که اغلب افرادی که علائم حاد را نشان داده اند مشکلات سیستم ایمنی داشته اند.

با استفاده از آنتی اکسیدان ها می توانید سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید.

آنتی اکسیدان ها بدن شما را قوی نگه می دارند و بدون آنها بدن انسان از توانایی کافی برای ایجاد سد دفاعی و مقابله با عفونت ها برخوردار نخواهد بود.

همچنین وقتی بدن ما با سرماخوردگی مبارزه می کند نوشیدن مایعات خیلی اهمیت داشته و به بدن ما کمک می کند.

نوشیدن آب دمای بدن را تنظیم می کند. از طرف دیگر خشک شدن مخاط باعث تجمع عفونت می گردد.

به همین دلیل به افرادی که مشکلات تنفسی دارند پیشنهاد می شود به میزان کافی آب بنوشند تا برای مخاط و آلودگی ها را راحتتر تخلیه کنند.

مصرف مایعات، عملکرد سلول های سفید خون را از طریق کاهش غلظت مواد محلول در خون بهبود می بخشد.

اگر بتوان آبی با خواص آنتی اکسیدانی تهیه کرد مسلما بهترین گزینه جهت کاهش عوارض تنفسی نظیر سرماخوردگی و عوارض کرونا ویروس جدید خواهد بود.

 

کاهش عوارض کرونا ویروس جدید با “آب آنتی اکسیدانت”

در سال 2017 محققان بیمارستان PLA که نشان دادند که هیدروژن به عنوان یک عامل آنتی اکسیدانت می تواند با کاهش عوارض اکسید بدن (استرس اکسیداتیو) علائم آنفلوانزا و سایر موارد بیماریهای عفونت ویروسی شدید نظیر عوارض کرونا ویروس جدید را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

هر چند آب غنی از هیدروژن دارو نیست و جنبه درمانی ندارد ولی به دلیل بالا بردن دفاع آنتی اکسیدانی بدن ممکن است یک درمان ایمن، مطمئن و مؤثر برای سندرم اختلال عملکرد چندگانه (MODS) ناشی از آنفولانزا  و ویروس دیگر بیماری های عفونی نظیر کرونا باشد.

ویروس هایی که باعث ایجاد آنفولانزا ، ابولا ، سندرم تنفسی حاد شدید (SARS) و سندرم تنفسی خاور میانه (MERS) می شوند به عنوان پاتوژن های عفونی در این قرن ظاهر می شوند که کنترل آنها به سختی دشوار است ، و باعث تحریک MODS می شود.

روند ، گسترش ، دامنه و سرعت توسعه این بیماریهای عفونی نوظهور را نمی توان تخمین زد ، زیرا مسیرهای انتقال آنها و الگوهای شیوع آن گسترده و متفاوت است.

بیماری های ناشی از این ویروس ها نیز با یکدیگر تفاوت دارند.

به طور خاص ، ویروس آنفلوانزا می تواند باعث بروز آنفولانزا شود ، به موجب آن بیمار دچار التهاب بینی خفیف ، سرفه ، گلودرد ، آبریزش بینی ، سردرد ، درد عضلات و علائم ناراحتی می شود.

SARS باعث ایجاد آلوئولار پراکنده ، آسیب حاد ریه ، منجر به سندرم حاد تنفسی، هیپوکسیمی و میزان مرگ و میر بالا می شود.

تاكنون ، مطالعات متعدد نشان داده است كه طوفان سیتوكین و استرس اکسیداتیو هنگام آلوده شدن به این ویروسها با روند آسیب شناسی ارتباط زیادی دارند.

اگرچه احتمالاً طوفان سیتوکین و استرس اکسیداتیو سعی در از بین بردن پاتوژن های پایان نامه دارند ، اما به نظر می رسد آنها منجر به آسیب های چند عضو و در نتیجه علائم بالینی کشنده مانند ورم ریوی گسترده ، آلوئولار و سایر خونریزی بافت ها و سندرم پریشانی حاد تنفسی و غیره می شوند.

علاوه بر این ، هنگامی که التهاب و استرس اکسیداتیو باعث آسیب به بافت و اندام ها می شود ، بهبودی با فیبروز رخ می دهد و باعث تشدید اختلال عملکرد ارگان های متعدد می شود.

بنابراین ، از بین بردن به موقع این توده سیتوکین ها و استرس اکسیداتیو احتمالاً باعث محافظت ارگان های طبیعی از اثرات مضر عفونت پاتوژن می شود.

فرضیه ما این است که درمان با راه حل غنی از هیدروژن ممکن است یک روش درمانی ایمن ، مطمئن ، مؤثر و خاص برای MODS ناشی از آنفولانزا و سایر بیماریهای عفونی ویروسی باشد.

با توجه به این تئوری که هیدروژن مولکولی می تواند به طور قابل توجهی بیان ژنهای مرتبط با التهاب را کاهش دهد و به طور انتخابی باعث کاهش هیدروکسیل رادیکال و پراکسینیتریت شود ، دلایلی داریم که در نظر بگیریم طوفان سیتوکین و استرس اکسیداتیو هنگام آلوده شدن به آنفلوانزای مرغی و سایر ویروس های شدید سرکوب می شوند.

نظریه ما بی نظیر است. زیرا نه تنها نوع جدیدی از آنتی ویروس های غیر سمی را مطرح می کند بلکه باعث می شود که داروی مبتنی بر هیدروژن بتواند بیماری را در کل بدن بهبود بخشد.

این اثر توسط بنیاد ملی علوم طبیعت چین (شماره 81400274) ، بستر ملی دانشجویان برای نوآوری و آموزش کارآفرینی (شماره برنامه: 201510439107) پشتیبانی شده است. (1)

 

استیک آلکالاین

به تازگی محققان راهی ساده و عملی برای تهیه آب آنتی اکسیدان پیشنهاد کرده اند. استیک آلکالاین یک فیلتر قابل حمل است که هر گاه در بطری آب آشامیدنی قرار گیرد با اضافه کردن کلسیم و منیزیم آب را قلیایی کرده و با تولید هیدروژن به آن خواص آنتی اکسیدانی می بخشد. استیک آلکالاین سه خاصیت عمده دارد:

  • خواص آنتی اکسیدانی دارد
  • سرشار از املاح قلیایی است و از اسیدی شدن بدن جلوگیری می کند.
  • بهترین گزینه برای آبرسانی و سمزدایی بدن است

پس بهترین توصیه برای جلوگیری از سرماخوردگی این است که روزتان را با نوشیدن یک لیوان آب قلیایی حاصل از استیک آلکالاین شروع کنید.

کار آسانی است و اینقدر فایده دارد که واقعاً نمی‌توان از آنها گذشت.

 

 

فواید آب آلکالاین برای مبارزه با عوارض کرونا ویروس جدید

۱. سیستم‌ ایمنی بدن را تقویت می‌کند:

برای درمان سرماخوردگی با نوشیدن آب آنتی اکسیدانت می توان به آب غنی شده با استیک آلکالاین چند قطره لیمو اضافه نمود.

آب غنی شده با هیدروژن دارای خواص قلیایی و آنتی اکسیدانی بسیار بالایی است.

به همین دلیل نه تنها سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

بلکه باعث تقویت خواص آب لیمو می گردد و جذب ویتامین C را افزایش می دهد.

برای اطلاعات بیشتر می توانید این کلیپ را مشاهده کنید

 

  1. تامین املاح قلیایی بدن:

متاسفانه بالا بودن سطح اسید بدن آسیب های بسیاری برای بدن به همراه می آورد که از جمله آنها می توان به آلرژی، آسم، سرماخوردگی و بیماریهای دیگر اشاره کرد.

یکی از خواص مفید لیمو برای جلوگیری از عوارض سرماخوردگی قلیایی بودن آن است.

بنابراین سعی کنید این مواد غذایی را در رژیم غذایی خود بگنجانید و به قلیایی شدن بدن خود کمک کنید. (2)

استیک آلکالاین به قلیایی کردن بدن شما کمک خواهد کرد. محیط قلیایی بدن، قاتل انواع باکتری ها و ویروس هاست.

 

  1. آبرسانی بدن:

تامین آب مورد نیاز بدن نيز نكته ديگري است كه بايد مد نظر قرار گيرد.

نوشيدن آب و چاي كم رنگ ولرم در رفع تب و بهبود سرماخوردگي تأثير دارد. نوشیدن آب، بدن را تمیز می‌کند.

در واقع نوشیدن آب توکسین‌ها یا همان سموم بدن و باکتری‌ها و ویروس‌ها را دفع می‌کند.

لازم است که روزانه یک و نیم لیتر آب مصرف شود.

نوشیدن آب مخاط را مرطوب نگاه می دارد و کمک می کند تا ترشحات راحت تر از بدن دفع گردد.

توصیه: اگر پزشک برای شما داروی سرماخوردگی تجویز کرد استفاده از قرص همراه با آب قلیایی مفید خواهد بود. همچنین آب قلیایی تولید شده توسط استیک آلکالاین را در لیوان ریخته و چند قطره لیمو به آن اضافه کنید. ولی استیک آلکالاین را درون آب لیمو قرار ندهید.

 

منابع:

  1. https://symbiosisonlinepublishing.com/microbiology-infectiousdiseases/microbiology-infectiousdiseases70.pdf
  2. https://www.fardanews.com/fa/news/128724

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *