درمان خانگی ناباروری مردان, دمنوش جینسنگ ,استیک آلکالاین, آب غنی شده, آب غنی از هیدروژن, ناباروری, فعالیت جنسی, گیاهان دارویی, فتق بیضه, عقیمی, مشکل باروری, مشکلات جنسی, بارداری, علل مردانه, سوزاک, اسپرم ساز, بیضهٔ نهفته, آنتی اکسیدان, اسپرماتوژنز, هیدروژن درمانی,
درمان خانگی ناباروری مردان با استفاده از آب غنی شده با هیدروژن
ژوئن 23, 2019
مواد غذایی قلیایی, alkaline foods, alkaline water, acid, acid-alkaline balance, آب قلیایی, استیک آلکالاین, رژیم قلیایی, بدن اسیدی, اسیدی شدن بدن, آنتونی رابینز, مواد غذایی, آب غنی شده, pH اسیدی, بدن اسیدی, بدن قلیایی, آنتی اکسیدانت, رژیم غذایی قلیایی, اسیدی و قلیایی, تعادل اسیدی قلیایی, کلسیم, منیزیم, اسمارت لایف,
مواد غذایی قلیایی و مزایای آن: آیا بدن شما بیش از حد اسیدی است؟ آنتونی رابینز
جولای 31, 2019
Show all

راهنمای خرید فیلتر قلیایی کننده آب آشامیدنی | آب غنی شده

اسمارت لایف, فیلتر قلیایی کننده آب, آب غنی شده, فیلتر افزاینده هیدروژن, آب قلیایی, فیلتر آب قلیایی, استیک آلکالاین, آب هیدروژنه, آب آلکالاین, دستگاه الکترولیز, آب یونیزه, آب غنی از هیدروژن, کاسیم, منیزیم, آب مغناطیده, آب هوشمند, آنتی اکسیدانت, قرص آب هیدروژنه, فیلتر سرامیکی, ORP

راهنمای خرید فیلتر قلیایی کننده آب آشامیدنی

راهنمای خرید فیلتر قلیایی کننده آب آشامیدنی | آب غنی شدهReviewed by اسمارت لایف on Jul 25Rating: 5.0راهنمای خرید فیلتر قلیایی کننده آب آشامیدنی | آب غنی شده | Smart lifeفیلتر قلیایی کننده آب آشامیدنی دارای انواع مختلف نظیر استیک آلکالاین می باشد و جهت بهبود کیفیت آب مورد استفاده قرار می گیرد.

فیلتر قلیایی کننده آب آشامیدنی دارای انواع مختلف نظیر استیک آلکالاین می باشد و جهت بهبود کیفیت آب مورد استفاده قرار می گیرد. مهمترین خاصیت این فیلترها قدرت آنتی اکسیدانی آنهاست. متاسفانه اغلب فیلترها و حتی آبهای قلیایی عرضه شده در بازار فاقد خاصیت آنتی اکسیدانی می باشد. این مطلب به عنوان مرجع راهنمای خرید انواع فیلتر قلیایی کننده آب آشامیدنی و آب غنی شده می باشد و توصیه می گردد قبل از خرید این محصولات مطلب فوق را حتما مطالعه نمایید.

 

آب قلیایی یا آب آلکالاین چیست؟

آب آشامیدنی به جز ملکولهای آب می تواند حاوی املاح و مواد محلول دیگری نیز باشد. برخی از این مواد قلیایی و برخی اسیدی هستند. همانطور که می دانید اغلب مواد معدنی ضروری برای بدن قلیایی هستند. نظیر کلسیم و منیزیم. (ولی همه مواد قلیایی برای بدن مفید نیستند). در مقابل برخی مواد خاصیت اسیدی دارند. متاسفانه سبک زندگی امروز باعث شده که درصد مواد اسیدی در بدن افزایش یابد. به همین دلیل بدن اهمیت استفاده از این مواد معدنی روز به روز بیشتر می شود.

از طرف دیگر در گذشته آب چشمه ها به طور طبیعی در حین عبور از لایه های زمین، تصفیه می شد و این مواد معدنی به آب اضافه می شد. مطالعات دانشمندان نشان داده که نوشیدن آب حاوی این املاح طبیعی بسیار بهتر از نوشیدن آب خالص و فاقد املاح می باشد و حتی آب بدون املاح می تواند عوارض جبران ناپذیری برای سلامتی ایجاد کند. ولی دسترسی به آب چشمه های سالم بسیار دشوار شده است. پس دانشمندان تصمیم گرفتند با استفاده از فیلتر قلیایی کننده آب این املاح را به آب اضافه نمایند.

 

خاصیت آنتی اکسیدانی چیست؟

دانشمندان بعد از مطالعه بر روی آب چشمه های قلیایی متوجه شدند که تعداد معدودی از این چشمه ها خواص آنتی اکسیدانی دارند.(1)

آنتی اکسیدانت ها موادی هستند که از اکسید و تخریب بدن جلوگیری می کنند. برای آنکه معنی اکسید شدن را بهتر درک کنید می توانید زنگ زدن یک تکه آهن یا تغییر رنگ میوه جات را در نظر بگیرید. بدن انسان نیز به همین صورت اکسید می شود. در واقع فرایند پیری و همچنین عوارض اغلب بیماری های مزمن به دلیل اکسید شدن بدن صورت می گیرد. مصرف آنتی اکسیدانهای طبیعی می تواند روند اکسید شدن را به تاخیر بیاندازد.

البته مصرف بی رویه آنتی اکسیدانها نیز می تواند عوارضی داشته باشد. ولی تحقیقات بر روی آب آنتی اکسیدانت نشان داد که هیچگونه عوارضی حتی در حجم بالا ایجاد نمی کند. زیرا آب آنتی اکسیدانت آنزیم های طبیعی بدن را فعال می کند و کاملا اختصاصی عمل می نماید. به همین دلیل به این آبها، آب هوشمند نیز می گویند.

 

آب های قلیایی چگونه خواص آنتی اکسیدانی پیدا می کنند؟

در ابتدا این خواص به قدرت یونیزاسیون آب نسبت داده شد. به همین دلیل به فیلتر آب قلیایی، آب یونیزه نیز گفته می شود.

مطالب دیگری نظیر ریز شدن خوشه های مولکولی آب و یا منظم شدن مولکوهای آب نیز مورد بررسی قرار گرفت. در واقع مولکوهای آب اطراف مولکول های مواد معدنی آرایش منظم و شش وجهی پیدا می کنند. به همین دلیل نام آب شش وجهی نیز در برخی منابع ذکر شده است.

ولی در نهایت علت اصلی خواص آنتی اکسیدانی آب های قلیایی به وجود مولکول هیدروژن در این آب ها نسبت داده شد. در واقع برخی از مواد قلیایی هنگام واکنش با آب مولکول هیدروژن تولید می کنند که قویترین آنتی اکسیدانت شناخته شده است. هیدروژن به دلیل اینکه بسیار سبک است جذب پایینی دارد. ولی وقتی هیدروژن در آب حل می گردد قابل جذب شده و قدرت آنتی اکسیدانی بدن را بالا می برد. هیدروژن برخلاف دیگر آنتی اکسیدانها کاملا اختصاصی و طبق دستور بدن عمل می کند. به همین دلیل تنها ماده ای است که حتی در بالاترین حد مصرف هیچگونه عوارضی ندارد.

در حال حاضر تمامی مقالات از نام آب غنی از هیدروژن (Hydrogen rich water) برای معرفی این آب ها استفاده می کنند و استفاده از نام های قبلی نظیر آب قلیایی یا آب یونیزه تقریبا منسوخ شده است.(2)

 

انواع دستگاه های فیلتر قلیایی کننده آب و مزایای هر کدام.

با استفاده از روشهای زیر می توان آب غنی شده یا آب قلیایی تهیه کرد:

 • دستگاه الکترولیز آب:

دستگاه الکترولیز آب یونیزه تولید می کند. حجم تولید شده آب یونیزه توسط این دستگاه ها بالا بوده و یک دستگاه می تواند برای مصرف تمامی افراد خانواده کافی باشد. ولی قیمت این دستگاه ها معمولا بالاست. فیلتر مورد استفاده در این دستگاه ها معمولا از جنس پلاتینیوم بوده و کلسیم و منیزیم به آب نمی دهد.(3)

 • دستگاه الکترومغناطیس:

دستگاه الکترومغناطیس یا مگنت که با استفاده از میدان مغناطیسی یونهای مثبت را از آب خارج می کند و در اصطلاح آب مغناطیده تولید می کند. این دستگاه ها هیچگونه ماده مفیدی به آب اضافه نمی کنند و فقط املاح منفی آب را دفع می کنند. برخی معتقدند که قطبی شدن آب به خواص سلامتبخش آن کمک می کند. ولی تعداد افرادی که از این نظریه حمایت می کنند بسیار اندک هستند.

 • فیلترهای سرامیکی طبیعی:

فیلترهای سرامیکی طبیعی مواد اسیدی آب را حذف کرده و املاح قلیایی به آب اضافه می کنند. در واقع این سرامیکها از سنگهای طبیعی ساخته شده و به روشی مشابه چشمه های قلیایی عمل می کنند. به همین دلیل این روش کارآمد ترین و در عین حال پرطرف دارترین روش برای تهیه آب آلکالاین می باشد. معروفترین فیلتر قلیایی کننده آب که با این روش تولید شده است استیک آلکالاین نام دارد. استیک آلکالاین فیلتری قابل حمل است که آب آشامیدنی را به آب قلیایی آنتی اکسیدانت تبدیل می کند و به دلیل اینکه بر خلاف دیگر فیلترها همواره در آب قرار دارد خواص آنتی اکسیدانی آب را در بالاترین سطح حفظ می کند.(4)

 • برخی شرکتها با استفاده از فیلترهای قلیایی صنعتی در حجم بالا آب غنی شده تولید و بسته بندی می کنند. ولی باید در نظر داشت که این آب ها خاصیت آنتی اکسیدانتی ندارند. زیرا هیدروژن محلول به سرعت از آب خارج شده و از بطری های شیشه ای و پلاستیکی عبور می کند.
 • در حال حاضر دستگاه هایی به عنوان هیدروژن ساز نیز در بازار عرضه می گردد که فقط حباب هیدروژن در آب آشامیدنی تولید می کند و هیچگونه املاح یا خواص قلیایی به آب نمی دهد. باید بدانید که هیدروژن سبکترین مولکول جهان است به صورت حباب قابل جذب نیست.
 • قرص آب هیدروژنه نیز در بازار با قیمت بسیار بالا عرضه می گردد که املاح مفید را به آب اضافه می کند. ولی تعداد مصرف بسیار محدودی دارد و خاصیت تصفیه و بهبود کیفیت آب را ندارد.

 

نتیجه گیری

با تمام این تفاسیر متوجه شدیم که فیلتر قلیایی کننده آب باید دارای ویژگی های زیر باشد

 1. طبیعی باشد
 2. قدرت آنتی اکسیدانتی داشته باشد
 3. حاوی املاح مفید برای بدن نظیر کلسیم و منیزیم باشد

بسیاری از افراد در مورد نحوه اندازه گیری خواص آنتی اکسیدانی سوال می پرسند. اندازه گیری خواص آنتی اکسیدانی آب با دستگاه های پیشرفته و تخصصی که نسبتا گران قیمت نظیر ORPمتر می باشند امکان پذیر است.(5)

ولی نیاز نیست تا شخصا با استفاده از این دستگاه ها تا کیفیت آنتی اکسیدانی فیلتر ها را اندازه گیری کنید. مسلما محصولاتی که دارای کیفیت مطلوب باشند می توانند تاییدیه های لازم را از مراجع کسب نمایند تا مشتریان با خاطری آسوده و مطمئن از آن محصول استفاده کنند.

محصولات استیک آلکالاین اسمارت لایف تنها محصول در رده فیلتر قلیایی کننده آب می باشد که تاییدیه سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت را به عنوان “فیلتر افزاینده هیدروژن، کلسیم و منیزیم” دارد.

همچنین این محصول تنها محصول در رده خود می باشد که در دانشگاه های معتبر مورد آزمایش بالینی قرار گرفته و خواص آنتی اکسیدانی آن بر بروی بدن انسان عملا به اثبات رسیده است.

 

مزایای استیک آلکالاین اسمارت لایف نسبت به دستکاه های فیلتر قلیایی کننده آب

 1. قیمت مناسبتری دارد
 2. به برق نیازی ندارد
 3. اضافه کردن املاح مفید به جای حذف آنها
 4. کاملا طبیعی است و مواد جانبی ناشناخته یا مضر تولید نمی کند
 5. دارای هزینه جانبی تعمیرات و تعویض دستگاه های فیلتر قلیایی کننده آب نیست
 6. امواج مغناطیسی در آب ایجاد نمی کند
 7. خواص آنتی اکسیدانی خود را حفظ می کند. (خواص آنتی اکسیدانی آب بعد از خروج از دستگاه الکترولیز به سرعت کاهش می یابد)

 

مزایای استیک الکالاین اسمارت لایف نسبت به دیگر استیک های موجود در بازار

 1. همرده با بالاترین کیفیت محصولات جهانی
 2. قیمت مناسبتر نسبت به محصولات با کیفیت
 3. قدرت آنتی اکسیدانی بالاتر تا -600 ORP
 4. دارای آزمایشات بالینی تایید شده در کنفرانس بین المللی آلمان – هامبورگ
 5. دارای تاییدیه های بین المللی FDA – CE – ISO 9001 و …
 6. دارای ثبت اختراع
 7. دارای تاییدیه بهداشت از سازمان غذا و دارو ایران

 

برای اطلاعات بیشتر و خرید این محصول اینجا کلیک کنید

 

منابع:

 1. Effects of drinking hydrogen-rich water on the quality of life of patients treated

 2. Physico-Chemical, Biological and Therapeutic Characteristics of Electrolyzed Reduced Alkaline Water
 3. Effectiveness of hydrogen rich water on antioxidant status of subjects with potential metabolic syndrome
 4. ORP منر چیست؟

 

نویسنده: بهروز مرادی-تیم علمی اسمارت لایف

هرگونه استفاده از این مقاله بدون ذکر منبع دزدی محسوب شده و پیگرد قانونی دارد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *