hydration status, alkaline water, anaerobic exercise, acid-base balance, آب قلیایی معدنی, آبرسانی, تعادل اسید و باز, ,ورزشهای بی هوازی, سوخت و ساز بدن, اسمارت لایف, آب معدنی, تعادل اسیدی-قلیایی,
آب قلیایی معدنی بر آبرسانی و سوخت و ساز بدن در ورزشهای بی هوازی
آگوست 22, 2019
از نظر پزشکی, آب قلیایی, آب غنی شده, آب غنی از هیدروژن, آب هیدروژنه, آب آلکالاین, آب یونیزه, آب معدنی, استیک آلکالاین, استیک بادی بالانس, استیک آنتی اکسیدانت پلاس, مقالات پزشکی, مقالات تخصصی, مقاله ISI, مقاله معتبر, مقاله علمی, نظر پزشکان,
از نظر پزشکی نوشیدن آب غنی شده چه فواید و مزایایی دارد؟ | همراه با فایل دانلود
اکتبر 30, 2019
Show all

بوگیر گیاهی برای پاکسازی و تصفیه هوای خانه و رفع بوی نا مطبوع

بوگیر گیاهی, بوگیر طبیعی, بوگیر واقعی, هوای نا مطبوع, هوای پاک, هوای تازه, رفع بوی بد, پاکسازی هوا, تصفیه هوا, هوای آلوده, آلودگی هوا, آنتی اکسیدان, اسانس گیاهی, عصاره گیاهی, ترپن, بو زدایی, بو کش, آنتی باکتریال,

بوگیر گیاهی برای پاکسازی و تصفیه هوا

بوگیر گیاهی برای پاکسازی و تصفیه هوای خانه و رفع بوی نا مطبوعReviewed by اسمارت لایف on Sep 18Rating: 5.0بوگیر گیاهی برای پاکسازی و تصفیه هوای خانه و رفع بوی نا مطبوعبوگیر گیاهی راه حلی ساده و مطمئن برای پاکسازی و تصفیه هوای خانه است. این محصول برخلاف دیگر محصولات، به طور طبیعی مولکولهای بوی بد را خنثی می کند.

بوگیر گیاهی راه حلی ساده و مطمئن برای پاکسازی و تصفیه هوای خانه است. این محصول برخلاف دیگر محصولات، به طور طبیعی مولکولهای بوی بد را خنثی می کند.

پاکسازی هوای خانه یکی از مهمترین مشکلات و دغدغه های زندگی شهری است. زندگی مدرن مملو از وسایل شیمیایی است. گاهی این وسایل شیمیایی بویی ناخوشایند ایجاد می کنند. ولی حتی اگر بویی از این وسایل استشمام نکنیم باز هم خطر عوارض مختلف در اثر ایجاد غبار در هوا وجود دارد.

غبار مواد بیوشیمیایی در هوای خانه باعث افسردگی و احساس خستگی می شود. به همین دلیل پزشکان و متخصصان پیشنهاد می کنند تا زمان طولانی را در فضای بسته نمانیم.

بسیاری از این آلاینده ها اکسید کننده و سرطانزا هستند. این مواد علاوه بر خطرات سلامتی باعث از بین رفتن محیط زیست نیز می گردند. در بدن انسان راه هایی برای سمزدایی وجود دارد. آنزیم های آنتی اکسیدان راهی ساده برای خنثی کردن این مواد هستند. ولی در زندگی امروز میزان وجود این آلاینده ها به مراتب بیشتر از قدرت آنتی اکسیدان های بدن است.

استفاده از گیاهان می تواند راه حلی ساده برای جذب مواد مضر و پاکسازی هوای خانه باشد. گیاهان به روشهای مختلف سموم موجود در هوا را کاهش می دهند. ضمنا ترپن موجود در گیاهان می تواند آلودگی های اکسید کننده را به اکسیژن تبدیل کند و باعث افزایش اکسیژن موجود در هوا شود.

به گزارش ایسنا، سید محسن طباطبایی مزدآبادی در نشست بررسی وضعیت آلودگی هوای تهران گفته است: یکی از مهمترین کارکردهای درختان تولید اکسیژن است به طوری که  یک درخت بیست ساله سدر قرمز با تاج ۸۰۰ متر مربعی ، هرروز ۱۶۰۰ مول اکسیژن خالص تولید می کند که حدود ۴۲۰ میلیون تومان در هر سال ارزش اکسیژن تولیدی آن است و بنابراین یک درخت ۵۰ ساله ارزشی معادل ۲۱ میلیارد تومان در تولید اکسیژن دارد. (1)

از این رو اهمیت استفاده از گیاهان در پاکسازی هوا روز به روز بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

جدیدترین مقالات 4 روش را برای کاهش سموم توسط گیاهان پیشنهاد می دهند:سمزدایی, پاکسازی هوا, گیاهان, تصفیه هوا, بوگیر طبیعی, بوگیر گیاهی, کاهش سموم, بوی نامطبوع, هوای پاک,

 1. واکنش های سطحی (و تبدیل به محصولات ثانویه)
 2. جذب از طریق تجمع غیر فعال بر روی سطوح گیاه
 3. حذف فعال از طریق آنزیم های سم زدایی
 4. انتشار از طریق روزنه های هوایی (2)

ولی متاسفانه استفاده از گیاهان طبیعی در منازل شخصی با محدودیت هایی نظیر فضای کافی، نوردهی، رطوبت، آب و … رو به رو است. به همین دلیل استفاده مستقیم از ترپن های گیاهی نیز می تواند راه حلی ساده تر و منطقی تر باشد.

ترپن های گیاهی بخشی از عصاره گیاهان هستند که به عنوان جز اصلی اسانس گیاه می باشند. تا کنون دانشمندان زیادی در مورد ترپن های گیاهی مطالعه کرده اند. ولی مطالعات دانشمند هلندی “هندریک زواردمکر” نظریه ای را در مورد ترپن ها بیان کرده است که پایه گذار علم استفاده از این محصولات جهت تصفیه هوا محسوب می شود.

این نظریه که به “z-جفت شدن اسانس ها” معروف است خنثی کردن سموم شیمیایی مختلف توسط گیاهان را به جفت شدن آنها با ترپن ها نسبت می دهد. گیاهانی نظیر لیمو، گل رز، درختان زمستانی، سرو کوهی آکالیپتوس، سدار و … از معروفترین گیاهان حاوی ترپن هستند که دارای قدرت پاکسازی هوا هستند. (3)

این مطالعات در سال 2015 منجر به ثبت اختراع روشی جدید برای تخلیص ترپن ها جهت تولید بوگیرهای گیاهی شده است. (4)

 

مکانیسم عمل ترپن ها

برخی از ترپن ها می توانند باعث رفع بوهای ناخواسته گردند.

اولین بار ترپن ها به منظور کاهش مواد شیمیایی موجود در هوا و باکتری مورد استفاده قرار گرفتند. ترپن ها قدرت ضد باکتری، ضد قارچ و ضد عفونی دارند.

 • ترپن ها داری خواص اکسیژن دهی هستند و میزان اکسیژن هوا را افزایش می دهند.
 • ویژگی شاخص ترپن ها نابود کردن مولکول های بو یا تبدیل آن به بوی قابل قبول تر است.

 

مکانیسم عمل بوگیر گیاهی حاوی ترپن

در واقع ترپن ها در 3 روش از چهار روش خنثی کردن سموم توسط گیاهان نقش دارد:

 1. جذب: مهار کامل مواد  برای از بین بردن بوهای سبک و فرار
 2. انحلال: جذب بخار یا گاز در سطح جامد برای از بین بردن بوهای سنگین و کارخانه ای
 3. خنثی سازی: برای از بین بردن آلاینده ها و مواد مضر (طبق نظریه دانشمند هلندی Zwaardermaker)

در اغلب موارد بوگیر گیاهی از ترکیب دو روش یا هر سه مکانیسم برای از بین بردن بو بهره می برد.

 

بوگیر طبیعی اسمارت لایف و مزایای آن

با توجه به لزوم ضرورت استفاده از چنین محصولی تیم علمی اسمارت لایف اقدام به تولید بوگیر گیاهی نموده است.

اغلب محصولات بوگیر فقط بویی جدید به بوهای قبلی اضافه می کنند. در صورتی که محصول فوق یک بوگیر واقعی بوده و ذرات و سموم ناخواسته را از هوا پاکسازی می کند.

در محصول بوگیر گیاهی اسمارت لایف نیز از ترپن ها استفاده شده است. از این رو این محصول در رده محصولات سازگار با محیط زیست دسته بندی می گردد.

مواد اولیه این محصول در کانادا و مطابق با معتبرترین استاندارد های روز دنیا تولید گردیده است. اغلب ترپن های موجود در این محصول هیچگونه عوارضی برای سلامتی ندارند.

استنشاق یا تماس پوستی با محصول فوق برای انسان، حیوانات و گیاهان هیچگونه ضرری ندارد. ولی این محصول قابل آشامیدن نیست و بهتر است دور از دسترس کودک یا حیوانات خانگی قرار داده شود.

جهت استفاده کافی است که منبع بو را پاک کرده و سپس دو یا سه بار محصول بوگیر گیاهی اسمارت لایف را در هوا یا روی سطح آلوده اسپری کنید.

همچنین برای استفاده از محصول ژل اسمارت لایف کافی است که درب محصول را به مدت 10 تا 20 دقیقه در محل باز بگذارید.

 

برای اطلاع بیشتر در مورد محصولات بوگیر اسمارت لایف اینجا کلیک کنید

 

منابع:

 1. https://www.isna.ir/news/95082517695
 1. https://en.wikipedia.org/wiki/Hendrik_Zwaardemaker

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *