سفر روحانی به سوئیس و اتریش و همراهی شرکت دیباتجارت خاورمیانه در قالب هیئت همراه

سفر دکتر روحانی به سوئیس و اتریش و همراهی شرکت دیباتجارت خاورمیانه

سفر دکتر روحانی به سوئیس و اتریش در صدر یک هیئت بلند پایه سیاسی و اقتصادی در تاریخ 1397/04/11 صورت پذیرفت. مدیریت محترم شرکت دیباتجارت خاورمیانه به عنوان کارافرین برتر در این هیئت حضور داشت.

دیدار و مذاکره با رئیس جمهوری سوئیس و نیز امضای اسناد همکاری در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی از مهمترین برنامه های ریاست محترم جمهوری، دکتر حسن روحانی در سفر به سوئیس بود.

در سفر دکتر روحانی به سوئیس و اتریش تعدادی از وزرا و مقامات سیاسی و اقتصادی همراهی کردند و همچنین گروهی از کارآفرینان و فعالان بخش خصوصی کشورمان با حضور در سوئیس و اتریش با طرفین تجاری خود مذاکره کردند. (1)

شرکت دیباتجارت خاورمیانه نیز به عنوان کارافرین برتر در حوزه تولید و صادرات محصولات آب غنی شده و فیلتر غنی کننده آب، استیک آلکالاین با نام تجاری اسمارت لایف در این سفر حضور داشت تا در قراردادهای بزرگ تجاری شرکت نمایند.

شرکت دیبا تجارت خاورمیانه به عنوان سفیر سلامت و با هدف معرفی محصولات منحصر به فرد خود به سراسر دنیا، در نشست های تجاری متعددی از قبیل نمایشگاه کازموپروف ایتالیا، بیوتی ورلد دبی و بایوفخ آلمان شرکت نموده است.

همچنین شرکت دیباتجارت خاورمیانه در کنفرانس های علمی اتریش و هانوفر آلمان شرکت نموده و در حال حاضر توسط دفتر رسمی خود در اتحادیه اروپا با نام بایولایف Biolife مشغول به فعالیت می باشد.

 

چه کسانی در سفر دکتر روحانی به سوئیس و اتریش او را همراهی کردند؟

آقایان محمدجواد ظریف، دکتر حسن هاشمی، سورنا ستاری، حسام الدین آشنا و محمود واعظی همچنین جمعی از کارآفرینان و فعالان بخش خصوصی در سفر دکتر روحانی به سوئیس و اتریش او را همراهی کردند.

شرکت دیباتجارت خاورمیانه نیز به عنوان کارافرین برتر در حوزه تولید و صادرات محصولات آب غنی شده و استیک آلکالاین در این سفر حضور داشت.

همچنین دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و همتایان او از فرانسه، چین، آلمان، روسیه و انگلیس به همراه کیودو فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای رایزنی درباره منافع تهران ( در برجام ) از طریق یک بسته اقتصادی نشست برگزار کردند. (2)

 

فعالان اقتصادی در سنگر نخست مقابله با تحریم‌ها

به نظر فعال اقتصادی ایرانی مقیم سوئیس: ما فعالان اقتصادی که به منافع ملی ایران اعتقاد داریم و تمامیت ارضی ایران و حفظ آن برایمان مهم است، این سفر و این دیدار را بسیار مهم تلقی می‌کنیم.

ما فعالان اقتصادی، زبان ایران در سوئیس و اروپا هستیم. در واقع مترجمان آنچه خواست کشور است به زبان قابل‌ فهم برای طرف مقابل هستیم. نقش ما پیوند و نزدیکی دیدگاه‌های دو کشور است. (3)

تا کنون در سفر دکتر روحانی به سوئیس دو بیانیه همکاری علمی و بهداشتی و یک موافقتنامه همکاری حمل و نقل جاده‌ای با حضور روسای جمهور ایران و سوئیس، بین مقامات دو کشور به امضاء رسیده است. (4)

در صورت عقد قرارداد تجاری و امضای سند همکاری بین شرکت دیباتجارت خاورمیانه و همتایان تجاری خود عملا تحریم های امریکا و ترامپ در خروج از برجام خنثی شده و گامی موثر در رشد و شکوفایی ایران برداشته خواهد شد.

 

منابع:

  1. شبکه خبری العالم
  2. پایگاه خبری عصر ایران
  3. پایگاه خبری-تحلیلی خبر آنلاین
  4. خبرگزاری صدا و سیما