رژيم قلیایی لاغری, نوشیدن آب, اسمارت لایف, Smart life, آب قلیایی, استیک آلکالاین, رژیم قلیایی, رژیم آلکالاین, آب آلکالاین, استیک آنتی اکسیدانت پلاس, استیک بادی بالانس, آب درمانی, روزه آب, رژیم سه روزه, رژیم 10 روزه, رژیم 7 روزه, رژیم 40 روزه, رژیم جنرال موتورز, رژیم لاغری, چالش لاغری, رژیم گیاهخواری,
رژيم قلیایی لاغری با نوشیدن آب اسمارت لایف
ژانویه 11, 2020
عوارض کرونا ویروس جدید, سرماخوردگی, تقویت سیستم ایمنی بدن, استیک آلکالاین, آب قلیایی, آب غنی شده, آب غنی از هیدروژن, کرونا, آنفولانزا, التهاب بینی خفیف, سرفه, گلودرد, آبریزش بینی, سردرد, درد عضلات,
عوارض کرونا ویروس جدید چیست و چگونه قابل کنترل می باشد؟
مارس 9, 2020
Show all

تاثیر سرب خون بالا بر عملکرد مغز و کاهش عوارض آن

سرب خون بالا در سنین نوجوانی

سرب خون بالا در سنین نوجوانی

تاثیر سرب خون بالا بر عملکرد مغز و کاهش عوارض آنReviewed by اسمارت لایف on Jan 26Rating: 5.0تاثیر سرب خون بالا بر عملکرد مغز و کاهش عوارض آنسرب خون بالا در سنین نوجوانی سلامتی انسان را به صورت جدی به خطر می اندازد و منجر از بین بدن سلولهای عصبی در مغز می گردد. متاسفانه روش های درمانی مرسوم نیز نمی تواند اثرات عصبی مسمویت با سرب مزمن را اصلاح کند.

سرب خون بالا در سنین نوجوانی سلامتی انسان را به صورت جدی به خطر می اندازد و منجر از بین بدن سلولهای عصبی در مغز می گردد.

متاسفانه روش های درمانی مرسوم نیز نمی تواند اثرات عصبی مسمویت با سرب مزمن را اصلاح کند.

این اختلالات معمولا با اختلال در مرکز یادگیری مغر همراه است و باعث عوارض جبران ناپذیری از قبیل کند ذهنی و .. می گردد.

اگر کودکان یک شهر در معرض هوای آلوده به سرب باشند ضریب هوشی آنان از کودکانی که در شهر پاک دیگری زندگی می کنند کمتر خواهد بود.

سرب خون بالا بر عملکرد سیستم عصبی تاثیر منفی گذاشته و باعث بروز سردردهای شدید (به‌ ویژه در بیماران مبتلا به‌میگرن) و کم شدن قدرت حافظه می‌شود.

نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که آلودگی هوا به ‌ویژه سربی که به ‌دلیل سوخت نامناسب خودروها در هوا پخش می‌شود، می‌تواند احتمال تولد کودکان مبتلا به ‌نقص عضو و همچنین اوتیسم و بیش فعالی را دو تا سه برابر افزایش دهد.

همچنین هرچه عوارض مسمومیت ناشی از سرب خون بالا بیشتر شود، اختلالات ذهنی نیز افزایش می‌یابد که این مسئله به‌مرور باعث فراموشی‌های دائم، بیماری‌های لرزشی و علائمی شبیه به‌ جنون خواهد شد.

به همین دلیل استفاده از روش های درمانی جدید و کارامد در این زمینه الزامی به نظر می رسد.

 

خطر سرب موجود در لوازم آرایشی

سربی که از طریق مواد آرایشی مانند رژ وارد بدن می‌شود، وارد جریان گردش خون می‌شود تا به مقداری ثابت برسد و به مرور این سرب اضافی به بافت‌های نرم به خصوص سلول‌های مغزی وارد می‌شود.

مقادیر بالای آن سبب از کار افتادن کلیه و صدمه دائمی به مغز می‌‌‌شود. در بزرگسالان افزایش میزان سرب در خون احتمال افزایش فشار خون را در افراد به همراه داشته و حتی احتمال انتقال این میزان سرب از طریق مادر به نوزاد نیز وجود دارد.

کودکان تحت تاثیر سربی که پیش یا پس از تولد وارد بدن آنها می‌شود ممکن است دچار آسیب‌های روانی و عصبی شوند.

بیشترین اثر زیانبار سرب بر رفتار، دقت و IQ بچه‌ها دیده شده است. بنابراین به نظر می‌رسد هیچ سطح ایمنی از سرب که اثر تخریبی بر نوزادان و جنین‌ها نگذارد، وجود ندارد.

تحقیقات در اروپا نشان می دهد که 85 درصد سرب از طریق لوازم آرایشی به بدن می‌رسد در حالی که فقط 7 درصد از طریق آب، 5 درصد از طریق غذا و 3 درصد هم از طریق هوا وارد بدن انسان می‌شود.

 

مکانیسم اثر مسمومیت با سرب

در سلول های عصبی سرب جانشین کلسیم به عنوان پیامبر ثانویه نرون ها شده و کانال های کلسیم وابسته به ولتاژ را بلوکه کرده و جریان کلسیم و آزادسازی نروترنسمیترها رامتوقف می کند.

این عمل منجر به مهار انتقال سیناپس می شود. به علاوه نشان داده شده است که اختلال در آزاد سازی نوروترنسمیتر از طریق پیوند سرب با پروتئین کیناز Cامکان پذیر است.

سرب خون بالا می تواند از طریق جانشین شدن به جای کلسیم در فرایندهای وابسته به کلسیم از جمله یادگیری، حافظه، رشد و تمایز سلول های عصبی و عملکرد حرکتی، اختلال ایجاد کند.

همچنین در ایجاد اختلالات یادگیری، هوش و حافظه، پیش فعالی، شناختی، مشکلات رفتاری، عاطفی، مهارت های حرکتی دوران کودکی، مهارت های خواندن و ریاضی و پرخاشگری نقش دارد.

سطوح داخل سلولی کلسیم را در مویرگ مغزی، نرون ها، هپاسوتیت ها و سرخرگ ها را افزایش داده و باعث انقباض ماهیچه‌های صاف و ایجاد فشار خون بالا باشد.

سبب کاهش هموگلوبین و ایجاد آنمی شده که در افراد مواجهه یافته با دوز بالا دیده می شود.

لذا برای پیشگیری از عوارض ناشی از تماس با سرب باید جامعه از خطرات این فلز سمی آگاه شود.

از این رو 20 تا ۲۶ اکتبر ۲۰۱۸ هفته بین المللی پیشگیری از مسمومیت سرب ناگذاری شده است.

 

جدیدترین تحقیقات علمی منتشر شده در زمینه محصول استیک آلکالاین

اخیرا اطلاعات بسیار امیدوارکننده ای در زمینه استفاده از آب غنی شده با هیدروژن جهت محافظت از عوارض مسمومیت با سرب منتشر شده است.

این مطالعات که در مجله Chemical Neuroanatomy در سال 2019 منتشر شده نشان می دهد که آب غنی از هیدروژن نه تنها در پاکسازی بدن از این سم خطرناک موثر است، بلکه به دلیل خواص آنتی اکسیدانی بالا می تواند در کاهش عوارض عصبی هم مفید باشد.

در این مطالعه موشهای آزمایشگاهی با سرب مسموم شدند.

برای تهیه آب غنی شده از استیک آلکالاین استفاده شده.

استیک آلکالاین دارای منیزیم خالص است که در واکنش با آب تولید هیدروژن می نماید.

سپس به گروه تحت درمان آب غنی از هیدروژن و به گروه دوم آب معمولی داده شد.

آزمایشات نشان داد میزان آنتی اکسیدان در موشهایی که آب غنی از هیدروژن نوشیده بودند به میزان قابل توجهی بالاتر بود.

میزان اکسید شدن بدن موشهایی که آب معمولی نوشیده بودند به مراتب بالاتر از موشهای تحت درمان بود.

این بررسی ها در سطح سلولی مولکولی و بافت شناسی نیز ارزیابی گردید.

سلولهای عصبی موشهایی که آب معمولی نوشیده بودند تحت تاثیر اکسیداسیون از بین رفته بود.

در صورتی که آب غنی از هیدروژن تخریب بافت عصبی را به طور محسوسی کاهش داده بود.

نتایج نشان می دهد که آب غنی شده از نورون ها در برابر اکسید شدن و مرگ سلولی ناشی از سرب خون بالا محافظت می کند.

به تازگی شرکت دیبا تجارت خاورمیانه نیز اقدام به تولید محصول استیک الکالاین نموده است که اثربخشی مطابق با مطالعات حاضر دارد.

 

جهت اطلاعات بیشتر و استفاده از این محصول منحصر به فرد اینجا کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *