علائم کرونا ویروس, کروناویروس, COVID-19, نوشیدن آب, آب قلیایی, آنتی اکسیدان, استیک بادی بالانس, اسمارت لایف, عوارض کرونا,
اهمیت آب سالم در کاهش علائم کرونا ویروس COVID-19 چیست؟
مارس 27, 2020
Show all

آیا ماسک زدن جلوی کاهش وزن را می گیرد؟

ماسک زدن, کرونا, کاهش وزن, اسیدی شدن بدن, آب قلیایی, هیدروژن, آب آنتی اکسیدانت, بادی بالانس,

ماسک زدن جلوی کاهش وزن را می گیرد

آیا ماسک زدن جلوی کاهش وزن را می گیرد؟Reviewed by اسمارت لایف on Sep 19Rating: 5.0آیا ماسک زدن جلوی کاهش وزن را می گیرد؟استفاده طولانی‌مدت از ماسک زدن باعث بالا رفتن سطح دی‌اکسیدکربن و در نتیجه بالارفتن سطح اسید کربنیک در بدن می‌شود که پیامد آن اسیدی‌تر شدن مایعات بدن در نتیجه افت متابولیسمو جلوگیری از کاهش وزن بدن است.

استفاده طولانی‌مدت از ماسک زدن باعث بالا رفتن سطح دی‌اکسیدکربن، اسیدی‌تر شدن مایعات بدن و در نتیجه افت متابولیسم و جلوگیری از کاهش وزن بدن است.

 

پس توصیه می‌شود با رعایت تمام نکات بهداشتی و استفاده حداکثری از ماسک، هوشمندانه‌تر از ماسک زدن استفاده کنید.

به گزارش ایسنا، مهرداد رحیم‌زاده – کارشناس تغذیه و رژیم درمانی – در یادداشتی در روزنامه جام جم نوشت:

«واقعیت این است که ماسک ‌زدن در کاهش وزن تاثیر دارد. استفاده طولانی‌مدت از ماسک باعث بالا رفتن سطح دی‌اکسیدکربن و در نتیجه بالارفتن سطح اسید کربنیک در بدن می‌شود که پیامد آن اسیدی‌تر شدن مایعات بدن در نتیجه افت متابولیسم، چربی‌سوزی و سطح سوخت‌وساز بدن است. پس توصیه می‌شود با رعایت تمام نکات بهداشتی و استفاده حداکثری از ماسک، هوشمندانه‌تر از ماسک استفاده کنید. در صورتی که امکان دورکاری ندارید و به‌ناچار در محل کار خود باید با همکاران و مراجعه‌کنندگان مواجهه داشته باشید و مجبورید ساعت‌های طولانی از ماسک زدن استفاده کنید.

 

راهکارهایی وجود دارد که از اثرات منفی تجمع دی‌اکسیدکربن در بدن بکاهید:

1- در مواقع استراحت در فضای باز یا ایمن ماسک خود را بردارید و نفس عمیق بکشید.

2- سیگار یا قلیان نکشید.

3- افزودنی‌هایی در بازار وجود دارد که با افزودن آنها به آب بدون تغییر در طعم و مزه با افزودن هیدروژن مولکولی و منیزیم و کلسیم یونی به آب علاوه‌ بر این‌ که موجب قلیایی‌شدن آب می‌شوند، آب خاصیت آنتی‌اکسیدانی نیز پیدا می‌کند که علاوه‌ بر خنثی‌کردن اثرات منفی تجمع دی‌اکسیدکربن در بدن و افزایش چربی‌سوزی، بر افزایش ایمنی نیز تاثیر مستقیم می‌گذارد اما توجه کنید از محصولاتی استفاده شود که دارای برند معتبر و گواهینامه سیب سلامت از سازمان غذا و دارو باشد.

افزودن برخی مواد مانند سرکه سیب یا آبلیموی تازه به آب آشامیدنی آن را اسیدی‌ می‌کند اما یون‌هایی به بدن وارد می‌کند که می‌تواند مقداری از اسیدی شدن خون کاسته و تاثیر تجمع دی‌اکسیدکربن را تاحدی خنثی کند اما فعلا بهترین راه ممکن، استفاده از افزودنی‌های قلیایی‌کننده آب است که اصطلاحا به آنها بادی‌بالانس می‌گویند و در برخی داروخانه‌ها یا به صورت اینترنتی قابل خرید هستند.

البته مسائل دیگری نیز باعث اسیدی‌شدن خون و کاهش متابولیسم و چربی‌سوزی از این طریق می‌شود که به اختصار نام می‌برم: استفاده زیاد از پلاستیک و ظروف یکبارمصرف، استنشاق برخی حلال‌ها و مواد شیمیایی که در آرایشگاه‌ها برای رنگ مو یا کاشت ناخن استفاده می‌شود و مصرف بیش از حد پروتئین و نیترات موجود در آب که استفاده از آب‌های قلیایی قادر به خنثی نمودن اثرات منفی اسیدی شدن محیط بدن به هر طریقی را دارد.»

 

منبع:

ایسنا

همشهری

جام جم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *