بوگیر گیاهی, بوگیر طبیعی, بوگیر واقعی, هوای نا مطبوع, هوای پاک, هوای تازه, رفع بوی بد, پاکسازی هوا, تصفیه هوا, هوای آلوده, آلودگی هوا, آنتی اکسیدان, اسانس گیاهی, عصاره گیاهی, ترپن, بو زدایی, بو کش, آنتی باکتریال,
بوگیر گیاهی برای پاکسازی و تصفیه هوای خانه و رفع بوی نا مطبوع
سپتامبر 18, 2019
آب غنی از هیدروژن, پارچ تولید آب غنی از هیدروژن, آب غنی شده با هیدروژن, آب غنی شده, آب قلیایی, آب هیدروژنه, آب آلکالاین, آب یونیزه, آب الکترولیز, آب اکسیژنه, واترلایف, اسمارت لایف, اسمارت واتر, استیک آلکالاین, استیک بادی بالانس, استیک آنتی اکسیدانت پلاس, استیک لاغری, استیک ورزشی, ورزشکاران, آب معدنی, چشمه قلیایی, سلامت بخش, آنتی اکسیدانت, رادیکال آزاد, آب غنی شده با اکسیژن هوشمند,
آب غنی از هیدروژن و مقایسه با آب قلیایی چه مزایا و تفاوت هایی دارد؟
نوامبر 9, 2019
Show all

از نظر پزشکی نوشیدن آب غنی شده چه فواید و مزایایی دارد؟ | همراه با فایل دانلود

از نظر پزشکی, آب قلیایی, آب غنی شده, آب غنی از هیدروژن, آب هیدروژنه, آب آلکالاین, آب یونیزه, آب معدنی, استیک آلکالاین, استیک بادی بالانس, استیک آنتی اکسیدانت پلاس, مقالات پزشکی, مقالات تخصصی, مقاله ISI, مقاله معتبر, مقاله علمی, نظر پزشکان,

نوشیدن آب غنی شده از نظر پزشکی

از نظر پزشکی نوشیدن آب غنی شده چه فواید و مزایایی دارد؟ | همراه با فایل دانلودReviewed by اسمارت لایف on Oct 30Rating: 5.0از نظر پزشکی نوشیدن آب غنی شده چه فواید و مزایایی دارد؟ از نظر پزشکی محصولات اسمارت لایف مکمل قابل حمل و غنی ساز آب آشامیدنی است که با افزودن مقادیر کافی هیدروژن، کلسیم و منیزیم در حفظ سلامت بدن موثر هستند.

از نظر پزشکی محصولات اسمارت لایف به عنوان مکمل قابل حمل و غنی ساز آب آشامیدنی می باشند که با افزودن مقادیر کافی از هیدروژن، کلسیم و منیزیم به آب، خاصیت آنتی اکسیدانی به آن بخشیده و در حفظ تعادل و سلامت بدن موثر هستند.

در حال حاضر سه مدل از این محصول در بازار عرضه گردیده است:

 

این محصول به منظور سازگاری بدن با آب غنی شده قبل از مصرف استیک آنتی اکسیدانت پلاس یا بادی بالانس استفاده می گردد و سلامت، نشاط و تعادل را برای بدن شما به ارمغان می آورد.

این محصول با افزودن هیدروژن و کلسیم به آب آشامیدنی آن را به یک آنتی اکسیدان قوی تبدیل نموده و به حفظ سلامت بدن، دفع سموم اسیدی، افزایش انرژی و کاهش خستگی به ویژه در ورزشکاران کمک می نماید.

این محصول با افزودن مقادیر بالایی از هیدروژن، کلسیم و منیزیم به آب آشامیدنی منجر به کمک به فرایند شکستن بافت چربی، تنظیم سوخت و ساز بدن و در صورت رعایت رژیم غذایی منجر به کاهش وزن می گردد.  همچنین با کمک به تسریع روند سم زدایی از بدن در حفظ سلامت پوست و کاهش عوارض بیماری های مزمن موثر است. استفاده از این محصول برای همه افراد به ویژه کسانی که با پیروی از رژیم غذایی مناسب و ورزش قصد تنظیم سوخت و ساز بدن و کاهش وزن را دارند، توصیه می گردد.

با توجه به تازگی و نوآورانه بودن محصولات اسمارت لایف اغلب افراد آشنایی کافی در زمینه تکنولوژی آن ندارند. در صورتی که از نظر پزشکی مطالعات علمی بیشماری مزایا و فواید تکنولوژی این محصول را تایید کرده اند و با ارائه آنها می توانید محصول را به صورت تخصصی به دیگران معرفی نماید. خلاصه برخی از این مطالعات در ادامه آورده شده اند. با کلیک بر روی لینک زیر هر مطلب می توانید اصل مقاله را مطالعه کنید.

در این متن مقالات علمی معتبر ISI در زمینه خواص سلامت بخش این محصول آورده شده است.

همچنین در انتهای این مقاله فایل ضمیمه به صورت PDF برای دانلود قرار داده شده است.

برای دانلود فایل کامل این مطلب اینجا کلیک کنید

هر گونه استفاده از این متن بدون ذکر آدرس سایت و ماخذ دزدی محسوب شده و پیگرد قانونی دارد.

 

 • اثر مصرف استیک آلکالاین توسط ورزشکاران در کاهش اسید لاکتیک

مطالعات باليني در زمينه مزایای مصرف “استيک افزاينده هيدروژن، کلسيم و منيزيم” توسط ورزشکاران براي اولين بار در کنفرانس بين المللي هانوفر آلمان ارائه گرديد. در این مطالعه از محصولات اسمارت لایف به پروانه بهداشتي ساخت به شماره 22/1035-3 توليد و ثبت اختراع شده توسط شرکت ديبا تجارت خاورميانه استفاده شد.

با توجه به اينکه اغلب آنتي اکسيدان‌ها، دهنده هيدروژن هستند از نظر پزشکی مصرف استیک آلکالاین توسط ورزشکاران مي تواند باعث بالا رفتن ظرفيت آنتي اکسيداني بدن شده و اثرات مطلوبي بر بدن ورزشکاران داشته باشد. در این مطالعه 9 ورزشکار مرد در حين تمرينات مقاومتي یک بار آب شهري و بار دیگر آب غنی از هیدروژن نوشيدند و از خون آنها نمونه گيري انجام شد. آب غني از هيدروژن موجب کاهش اسيدلاکتيک دقيقا بعد از تمرين به ميزان %39/19 شد. نتايج نشان مي دهد که مصرف استیک آلکالاین توسط ورزشکاران اثر مطلوبي بر کاهش لاکتات و خستگي ناشي از تمرينات مقاومتي دارد و مي تواند موجب بهبود عملکرد ورزشي در ورزشکاران حرفه اي گردد.

تاثیر استفاده از استیک افزاینده هیدروژن توسط ورزشکاران در تمرینات مقاومتی

 

 • تاثیر استیک آلکالاین بر کاهش عوارض نقص سوخت و ساز بدن

در سالهاي اخير مطالعات بر جامعه انساني متمرکز شده است و در تمام مطالعات با تاکيد بر مفيد بودن مصرف روزانه 2 ليتر آب غنی از هیدروژن توليد شده توسط استيک آلکالاين، خواص آنتي اکسيداني آن بارها به اثبات رسيده است.

ابتلا به سندرم متابوليک بدين معنا است که شخص هم زمان مبتلا به بيش از 3 نارسايي مرتبط با سوخت و ساز بدن باشد؛ اين نارسايي‌ها عبارت هستند از: چاقي شکمي، فشار خون بالا، تري گليسريد بالا، کلسترول خوب پايين، قند خون بالا يا مقاوت به انسولين. راديکالهاي آزاد نقش مهمي در بيماري زايي سندرم متابوليک ايفا مي کنند. دانشگاه پيتسبورگ ايالات متحده در سال 2009 تاثير استفاده از استيک آلکالاين توسط بيماران سندرم متابوليک را مورد مطالعه قرار داد. اين مطالعه به مدت 8 هفته بر روي 20 نفر مبتلا به سندرم متابوليک صورت گرفت. آب قليايي غني از هيدروژن با قرار دادن يک استيک منيزيم فلزي در آب آشاميدني توسط واکنش شيميايي زير توليد گرديد:

Mg + 2H2O → Mg (OH)2 +H2

مصرف آب قليايي غني از هيدروژن به مدت 8 هفته منجر به افزايش 39 درصدي فعاليت آنزيم هاي آنتي اکسيدان گرديد. در پايان نتيجه گرفته شد که، آب آشاميدني غني توليد شده توسط استيک آلکالاين به طور بالقوه يک استراتژي درماني و پيشگيرانه جديد براي سندرم متابوليک است. استيک آلکالاين يک روش بي خطر، آسان و موثر جهت توليد آب غني از هيدروژن براي مصرف روزانه پيشنهاد گرديد.

Antioxidant Status of Subjects with Potential Metabolic Syndrome—An Open Label Pilot

 

 • تاثیر نوشیدن آب قلیایی از نظر پزشکی بر میزان چربی خون

دکتر سالمي و همکاران در دانشگاه علوم پزشکي اراک بر روي خواص آنتي اکسيداني آبهاي قليايي مطالعه کرده اند و تاثير آن را بر روي پروفايل ليپيدي بررسي کرده اند. در این مطالعه از موش آزمایشگاهی برای بررسی نوشیدم آب قلیایی استفاده شده ایت. نتايج اين مطالعه بيانگر آن است که مصرف 8 ماه ابهاي قليايي پروفايل ليپيدي را بهبود مي بخشد و مي تواند راهکاري موثر در مقابله با بيماري هاي استرس اکيداتيو باشد. همچنین در انتهای مقاله ISI استیک آلکالاین به عنوان راه حلی ساده و کاربردی برای تولید آب قلیایی معرفی شده است. نتايج اين مطالعه در کنفرانس بین المللی تغذیه از طرف انستيتو تحقيقات تغذيه کشور تاييد شده و در مجله دانشگاه علوم پزشکی البرز (دارای رتبه علمی-پژوهشی) منتشر شده است.

 Effect of Alkaline Water on the lipid profile of Wistar rat

  فواید استیک آلکالاین, مزایای استیک آلکالاین, فواید آب قلیایی, خواص آب قلیایی, از نظر پزشکی, آب قلیایی, آب غنی شده, آب غنی از هیدروژن, آب هیدروژنه, آب آلکالاین, آب یونیزه, آب معدنی, استیک آلکالاین, استیک بادی بالانس, استیک آنتی اکسیدانت پلاس, مقالات پزشکی, مقالات تخصصی, مقاله ISI, مقاله معتبر, مقاله علمی,

 • بررسی خواص آنتی اکسیدانی استیک آلکالاین

استیک آلکالاین از یک سو موجب تعادل اسید و باز در بدن شده و از طرف دیگر آب را یونیزه کرده و هیدروژن فعال تولید می کنند که خواص آنتی اکسیدانی بالایی دارد، از این رو در بعضی مقالات از آن به عنوان آب غنی از هیدروژن یاد می شود.

مطالعات صورت گرفته در زمینه استیک آلکالاین موئید تاثیر مثبت این محصول بر عوارض سندرم متابولیک، دیابت، آرتریت رماتوئید، التهابات بافت نرم، پرتو درمانی، فشار خون ریوي، کاهش لاکتات و بهبود عملکرد ورزشی به دلیل کاهش رادیکالهاي آزاد می باشد و با توجه به مقرون به صرفه بودن و کاربري آسان این تکنولوژي، از نظر پزشکی فرهنگ سازي استفاده از این محصول در جهت بالا بردن سطح کیفیت زندگی در جامعه الزامی می باشد. این مقاله به عنوان اولین مطالعه مروری استیک آلکالاین در کنفرانس بین المللی استانبول توسط تیم علمی شرکت دیباتجارت خاورمیانه منتشر شده است.

بررسی خواص آنتی اکسیدانی استیک آلکالاین

 

 • بررسی مصرف استیک آلکالاین بر سلامت پوست

یکی از مهم ترین دلایل پیری پوست، از نظر پزشکی تخریب سلولی توسط رادیکال های آزاد است. رادیکال های آزاد که بسیار فعال هستند، به ساختار سلولی بدن حمله می کنند و آنها را از بین می برند. این قبیل اختلال ها می تواند منجر به پیری زودرس و یا سرطان پوست شود. پوست انسان استراتژی محافظتی پیشرفته ای در مقابل اعمال تخریبی رادیکالهای آزاد ایجاد کرده است. مواد آنتی اکسیدان رادیکالهای آزاد را قبل از اعمال اثر تخریبی خنثی می کنند. اگر آب به خودی خود بتواند رادیکال های آزاد را خنثی کند، می تواند یک آنتی اکسیدان ایده آل باشد. آب قلیایی سرشار از مولکولهای هیدروژن محلول و دارای پتانسیل اکسید و احیا (ORP) منفی است که می تواند رادیکال های اکسیژن فعال را پاکسازی نموده و از این طریق از استرس اکسیداتیو جلوگیری نماید.

آزمایشات ضد پیری آب غنی شده با هیدروژن بر روی پوست که توسط انجمن آرایشی کره، معتبرترین انجمن زیبایی پوست در آسیا انجام شده است مهر تاییدی بر اثرات سلامت بخش این محصول می باشد. از این رو استفاده از محصول فوق در جهت سلامت پوست و زیبایی ضروری به نظر می رسد. این مطالعه مروری توسط تیم علمی شرکت دیباتجارت خاورمیانه انجام و به زبان لاتین در کنفرانس بین المللی اتریش مطرح گردیده است.

Effect of drinking hydrogen rich water produced by “Alkaline Stick” for Skin care

 

 • خونرساني مجدد به بافت آسیب دیده

استرس اکسيداتيو ناشي از عدم خونرساني و يا التهابات منجر به آسيب جدي به بافت ها مي شود و استرس اکسيداتيو مداوم به عنوان يکي از علل بسياري از بيماري هاي شايع از جمله سرطان پذيرفته شده است. يک گروه تحقيقاتي در ژاپن نشان داد که آب غني از هيدروژن به طور بالقوه به عنوان يک آنتي اکسيدان در برنامه پيشگيرانه و درماني موثر است. آب غني از هيدروژن با توجه به توانايي جذب بالا خود را به سرعت در سراسر غشاء سلول منتشر کرده، راديکالهاي آزاد را در کشت سلولي خنثي کرده و از استرس اکسيداتيو جلوگيري مي کند. بنابراين هيدروژن مي تواند به عنوان يک درمان آنتي اکسيداني موثر استفاده شود. نتايج اين مطالعه در معتبرترين نشريه بين المللي پزشکي Nature Medicine منتشر شده است.

Hydrogen acts as a therapeutic antioxidant by selectively reducing cytotoxic oxygen radicals

 

 • کاهش کلسترول خون در بیماران نقص سوخت و ساز

همانطور که گفته شد اکسید شدن بدن تاثیر مستقیمی بر میزان کلسترول خون دارد. زیرا چربی ها پس از اکسید شدن به صورت غیر محلول در آمده و در رگهای خونی رسوب می کننند. بر همین اساس دانشمندان دانشگاه شاندونگ چین مطالعات خود را بر روی تاثیر مصرف استیک آلکالاین بر روی کاهش عوارض سوخت و ساز بدن از جمله چربی خون موش آزمایشگاهی انجام دادند. نتیجه این تحقیقات بیانگر آن است که مصرف 2 هفته ای استیک آلکالاین می تواند فاکتورهای التهابی ناشی از اکسیداسیون را کاهش دهد. همچنین میزان کلسترول خون کاهش یافته و در مقابل میزان HDL یا چربی خوب خون بهبود می یابد. بر همین اساس استیک آلکالاین از نظر پزشکی موجب کاهش استرس اکسیداتیو می شود و ممکن است نقش مهمی در پیشگیری از نقص سوخت و ساز بدن داشته باشد. این مطالعه در مجله معتبر Lipid research درج گردیده است.

Hydrogen-rich water decreases serum LDL-cholesterol levels and improves HDL function in patients with potential metabolic syndrome

 

 • تاثیر مصرف استیک آلکالاین بر کاهش خستگی در ورزشکاران

انقباض عضلانی در ورزش شدید باعث ایجاد استرس اکسیداتیو می گردد و در زمان تمرین بیش از حد، می تواند نقش مهمی در ایجاد عوارضی از قبیل افزایش خستگی داشته باشد. در نتیجه منجر به جراحت های کوچک عضله یا التهاب می گردد. بنابراین اثر آب غنی از هیدروژن بر استرس اکسیداتیو و خستگی عضلانی در پاسخ به ورزش حاد مورد بررسی قرار گرفت.

در مطاله ای آزمایشی در بخش فوریت های پزشکی دانشگاه علوم دارویی هوگو ژاپن، ده بازیکنان فوتبال مرد با سن تقریبی 21 سال برای تست ورزش و نمونه خون مورد مطالعه قرار گرفتند و نشان داده شد که نوشیدن آب هیدروژنه قبل از ورزش سطح لاکتات خون را کاهش داده و موجب بهبود افت ناشی از ورزش و عملکرد عضله می گردد. این نتایج نشان می دهد که آب هیدروژنه از نظر پزشکی می تواند آبی ایده ال برای ورزشکاران باشد.

Effects of drinking hydrogen-rich water on muscle fatigue caused by acute exercise in elite athletes

 

 • اثر مصرف استیک آلکالاین در کاهش عوارض پرتو درمانی

بیماران مبتلا به سرطان معمولا تحت پرتودرمانی با خستگی و اختلال در کیفیت زندگی (QOL) مواجه می شوند. متخصصان بر این باورند که از نظر پزشکی بسیاری از عوارض جانبی پرتو درمانی به دلیل ایجاد رادیکال های آزاد و افزایش استرس اکسیداتیو و التهاب در طول پرتودرمانی ایجاد میشود. بر همین اساس محققان و متخصصان دانشگاه پیتسبورگ آمریکا درمان آب غنی از هیدروژن در بیماران تحت پرتو درمانی را مورد بررسی قرا دادند.

در این مطالعه 49 بیمار دارای تومور بدخیم کبد تحت درمان با آب قلیایی تولید شده توسط استیک الکالاین قرار گرفتند. در پایان نتیجه گرفته شد که مصرف آب غنی شده با هیدروژن به مدت 6 هفته موجب کاهش متابولیت های اکسیژن فعال در خون و حفظ پتانسیل اکسیداسیون خون می گردد. نمرات کیفیت زندگی در طول استفاده آب هیدروژن دار در بیماران تحت پرتو درمانی در مقایسه با دریافت آب شبه دارو به طور قابل توجهی بهبود یافت.

در پایان نتیجه گرفته شد که مصرف روزانه آب هیدروژن دار تولید شده توسط استیک الکالاین، استراتژی درمانی بالقوه جدید برای بهبود کیفیت زندگی پس از قرار گرفتن در معرض تابش است. مصرف آب هیدروژن دار در بیماران تحت پرتو درمانی واکنش بیولوژیکی استرس اکسیداتیو ناشی از تشعشع را بدون کاهش اثرات ضد تومور کاهش می دهد.

Effects of drinking hydrogen-rich water on patients treated with radiotherapy

 

 • تاثیر مصرف استیک آلکالاین بر کاهش عوارض رماتيسم مفصلي

رماتيسم مفصلي يک بيماري التهابي مزمن با تخريب استخوان و غضروف است. اگر چه علت آن ناشناخته است، ولي راديکال هاي آزد در بيماري زايي آن نقش دارند. به تازگي نشان داده شده، هيدروژن مولکولي به طور انتخابي راديکال آزاد هيدروکسيل را به دام مي اندازد. در مطالعه اي که از نظر پزشکی توسط گروه روماتولوژي و جراحي هاي ارتوپدي بيمارستان Haradoi ژاپن، انجام شد. بيست بيمار مبتلا به رماتيسم به مدت 4 هفته روزانه 530 ميلي ليتر آب غني از هيدروژن نوشيدند. نتايج نشان مي دهد که آب غني از هيدروژن از نظر پزشکی به طور موثر استرس اکسيداتيو در بيماران مبتلا به اين بيماري را کاهش مي دهد. علائم رماتيسم مفصلي به طور قابل توجهي با آب غني از هيدروژن بهبود يافت.

Consumption of water containing a high concentration of molecular hydrogen reduces oxidative stress and disease activity in patients with rheumatoid arthritis

 

 • تاثیر نوشیدن آب غنی از هیدروژن بر کاهش عوارض دیابت نوع 2

دیابت نوعی نقص در سوخت و ساز بدن محسوب می‌گردد که با نقص در سلول های تولید کننده انسولین شروع می شود. عدم ترشح انسولین موجب تجمع مواد قندی و ایجاد سموم مختلفی می شود که  موجب فرسایش و اکسید شدن بدن و بروز عوارض متعددی نظیر زخم پای دیابتی، مشکلات کلیوی، مشکلات عصبی و … می‌شود. پزشکان جهت جلوگیری از بروز چنین عوارضی مصرف آنتی‌اکسیدان‌ های طبیعی را توصیه می‌کنند. آنتی‌اکسیدان ها سد دفاعی بدن در برابر اکسید و تخریب شدن هستند و با خنثی کردن این سموم، بدن را در برابر بیماری های مختلف محافظت می کنند. آب قلیایی یکی از بهترین و در دسترس ترین آنتی اکسیدان‌ های شناخته شده طبیعی است.

اثرات مصرف آب قليايي در چربي و متابوليسم گلوکز در بيماران مبتلا به هر دو ديابت نوع 2 و يا مشکل تحمل گلوکز بررسي شده است. در يک مطالعه در ژاپن اثر آب غني از هيدروژن به مدت 8 هفته بر بيماران مبتلا به ديابت نوع 2 و عدم تحمل گلوکز به همراه رژيم غذايي و ورزش درماني صورت گرفت. نتايج بيانگر بهبود نسبي بيماران در تمامي پارامتر هاي ارزيابي شده بود و ثابت شد که از نظر پزشکی آب غني از هيدروژن ممکن است نقش مفيدي در پيشگيري از ديابت نوع2 و مقاومت به انسولين داشته باشد.

Supplementation of hydrogen-rich water improves lipid and glucose metabolism in patients with type 2 diabetes or impaired glucose tolerance

 

 • اثر نوشیدن آب قلیایی بر سنگ های کليوي

بي شک مهمترين عضو بدن که تحت تاثير سموم اسيدي دچار آسيب مي شود کليه است. از نظر پزشکی آب قليايي سرشار از کلسيم است که با تعادل اسيد و باز بدن به دفع اين سموم کمک کرده و از توليد سنگ کليه جلوگيري مي نمايد. در مطالعات جديد ثابت شده است که هرگاه pH ادرار اسيدي است، کاهش کلسيم جيره غذايي نه تنها از سنگ کليه جلوگيري نمي کند بلکه باعث پرکاري پاراتيروئيد و بازجذب کلسيم از استخوانها مي گردد که در نهايت پوکي استخوان را به دنبال دارد.

در مقاله مروري دانشگاه کاليفرنيا که در مجله پزشک خانواده منتشر شده تاکيد شده است که برای جلوگیری از سنگ های اگزالات کلسیم، سیستین و سنگهای اسید اوریک ، ادرار باید با خوردن یک رژیم غذایی پر از میوه و سبزیجات قلیایی، مصرف مکمل سیترات یا نوشیدن آب آلکالاین، قلیایی شود. از این رو آب قليايي معدنی، روشی موئثر در جلوگيري از سنگهاي اسيداوريکي، اگزالاتي و سيستئيني است. محصول استیک آلکالاین نیز به روشی طبیعی آب قلیایی معدنی تولید می کند.

Treatment and prevention of kidney stones: an update.

  فواید استیک آلکالاین, مزایای استیک آلکالاین, فواید آب قلیایی, خواص آب قلیایی, از نظر پزشکی, آب قلیایی, آب غنی شده, آب غنی از هیدروژن, آب هیدروژنه, آب آلکالاین, آب یونیزه, آب معدنی, استیک آلکالاین, استیک بادی بالانس, استیک آنتی اکسیدانت پلاس, مقالات پزشکی, مقالات تخصصی, مقاله ISI, مقاله معتبر, مقاله علمی,

 • کاهش خطر تصلب شرايين با آب غنی از هیدروژن

يکي از مهمترين بيماري هاي مرتبط با استرس اکسيداتيو تصلب شرايين است. راديکالهاي آزاد چربيهاي موجود در عروق را اکسيد کرده و باعث رسوب چربيها در ديواره عروق مي گردند. دانشمندان ژاپنی از دانشکده پزشکی دانشگاه اوکایاما، اثرات هیدروژن محلول در آب را در شروع آترواسکلروز در موش بررسي کرده اند. در گروهي که آب غني از هيدروژن مصرف مي کردند، بر خلاف گروه شاهد از رسوب چربي در آئورت نزولي جلوگيري شد. همچنين داري ميزان به مراتب پايين تر راديکال آزاد اکسيژن و کلسترول اکسيد بودند. در پايان از نظر پزشکی نتيجه گيري شد که آب غني از هيدروژن به طور بالقوه مي تواند با کاهش سطح کلسترول اکسيدشده سرم و استرس اکسيداتيو از رسوب چربي در آئورت جلوگيري کند.

Consumption of hydrogen water prevents atherosclerosis in apolipoprotein E knockout mice

 

 • اثر نوشیدن آب قلیایی بر ترش کردن و رفلاکس معده

رفلاکس معده در نتيجه شل شدن دريچه فوقاني معده و برگشت اسيد معده به مجراي مري رخ مي دهد. تقريبا تمامي التهابات و زخم هاي ناشي از رفلاکس معده توسط آنزيم پپسين رخ مي دهد. آب قليايي با خاصيت آنتي اکسيداني بالاي خود مي تواند التهابات مري را التيام مي بخشد. از طرف ديگر با خنثي کردن اسيد معده و غيرفعال کردن آنزيم پپسين از ايجاد زخم مري جلوگيري مي نمايد. در مطالعه اي در کالج پزشکي نيويورک در سال 2012 تاثير آبهاي قليايي در پيشکيري از رفلکس معده مورد بررسي قرار گرفت و نشان داده شد که بر خلاف آب آشاميدني معمولي، آب قلياييpH 8.8 فورا پپسين را تجزيه و غير فعال مي کند علاوه بر اين، ظرفيت بافري بسيار عالي دارد. بنابراين، مصرف آب قليايي مزاياي درماني بالايي براي بيماران مبتلا به بيماري رفلاکس دارد.

Potential benefits of pH 8.8 alkaline drinking water as an adjunct in the treatment of reflux disease.

 

 • اثر هیدروژن بر کاهش عوارض فشار خون بارداری

یکی از بیماری های مزمن شایع در دوران بارداری، فشار خون بارداری است. خانم هايـي كه بـعد از طي نيمه اول بارداري دچار افزايش فشار خون مي شوند و در ادرار پروتئين دارند دچار اختلال پيچيده اي هستند كه پره كلاپسي ناميده مي شود. از مهمترین علائم پره كلامپسي می توان به ورم، افزايش ناگهاني وزن، سردرد مداوم يا شديد، تغييرات ديد، درد بالاي شكم و يا حساسيت آن ناحيه و يا تهوع و استفراغ اشاره کرد. از نظر پزشکی فشار خون بارداری با اکسید شدن بدن ارتباط مستقیم دارد و مصرف آنتی اکسیدانهای طبیعی نظیر میوه جات و سبزیجات تازه برای کاهش عوارض فوق پیشنهاد می شود.

در مقاله علمی که در مجله پلاسنتا منتشر شده است بر روی تاثیر هیدروژن بر روی کاهش عوارض فشار خون بارداری از نظر پزشکی تحقیق شده است. در این مطالعه موش های آزمایشگاهی توسط سموم شیمیایی به فشار خون بارداری مبتلا شدند. سپس به گروه های مختلفی تقسیم شدند و به برخی از گروه ها هیدروژن محلول در آب نمک داده شد. در طول دوره درمان میزان فاکتورهای التهابی و فشار خون نمونه ها، مورد آزمایش قرار گرفت. در انتهای دوره مشخص گردید که میزان فاکتورهای التهابی و عوارض پره کلامپسی در موشهایی که هیدروژن دریافت می کردند به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و در پایان نتیجه گرفته شد که استفاده هیدروژن محلول در آب به دلیل قدرت آنتی اکسیدانی بالا روشی موثر و کارامد در کنترل عوارض فشار خون بارداری می باشد.

Protective effects of hydrogen-rich saline in preeclampsia rat model

 

 • اثر نوشیدن آب غنی از هیدروژن بر کاهش پوکي استخوان

آب قليايي با دفع سموم اسيدي نظير اسيد اوريک و همچنين تامين املاح مورد نياز در بافت استخواني نظير کلسيم و منيزيم از پوکي استخوان جلوگيري مي کند. از طرف دیگر شواهد نشان مي دهد استرس اکسيداتيو نقش مهمي در پيشرفت پوکي استخوان دارد.

در مقاله علمی که مجله علوم دارویی انگلستان در مورد تاثير مصرف آب غني از هيدروژن بر پوکي استخوان از نظر پزشکی منتشر کرده است نشان داده شده که آب غني از هيدروژن در موش مانع از کاهش توده استخواني از جمله محتواي مواد معدني و تراکم مواد معدني استخوان در استخوان ران و مهره، و حفظ مقاومت مکانيکي از جمله سختي، انرژي، و ساختار استخوان مي گردد. علاوه بر اين، درمان با آب هيدروژنه باعث افزايش پروتئين هاي سرکوب کننده استرس اکسيداتيو در استخوان ران موش صحرايي مي گردد. مصرف آب هيدروژنه مانع از نرمي استخوان در موش از طريق کاهش استرس اکسيداتيو ناشي از خروج استروژن مي گردد.

 Hydrogen water consumption prevents osteopenia in ovariectomized rats

 

 • تاثیر استفاده از استیک آلکالاین بر سلامت دهان و دندان

در سال 2015 اولین مطالعه بالینی نوشیدن آب غنی شده بر سلامت دهان و دندان از نظر پزشکی توسط محققان ژاپنی صورت گرفت. نتایج این مطالعه  نشان می دهد که نوشیدن آب غنی شده دارای اثرات مثبتی در درمان التهابات لثه دارد. با نوشیدن آب غنی شده با هیدروژن خطر اکسید شدن لثه کاهش می یابد. از این رو ممکن است برای سلامت لثه مفید باشد. در این مطالعه بالینی، 3 زن و 10 مرد مبتلا به التهاب لثه به دو گروه تقسيم شدند:

گروه آب هیدروژنه و گروه شاهد.

گروه اول به مدت 8 هفته 4-5 بار در روز آب هیدروژنه نوشیدند. در طول این مدت بیماران 3 بار مورد آزمایش قرار گرفتند. گروه آب هیدروژنه در دو، چهار و هشت هفته بهبود معنی داری در بهبود التهابات بالینی نسبت به گروه شاهد نشان داد. همچنین سطح آنتی اکسیدانی در چهار هفته بهبود یافت. پس نتیجه گرفته شد که  نوشیدن آب هیدروژنه باعث افزایش اثرات درمان های لثه ای غیر جراحی شده و در نتیجه التهابات لثه را بهبود می بخشد. در این مطالعه از استیک آلکالاین برای تولید آب غنی شده استفاده شد.

Drinking Hydrogen-Rich Water Has Additive Effects on Non-Surgical Periodontal Treatment of Improving Periodontitis: A Pilot Study

 

 • استفاده از ذرات منیزیم جهت خنثی کردن نیترات آب:

نیترات موجود در آب تبخیر نشده و به صورت پایدار در آب باقی می‌ماند. نیترات به طور معمول برای سلامتی خطرناک نبوده اما مصرف مداوم و بیش از اندازه آن می‌تواند اثرات زیادی بر سلامتی انسان به خصوص نوزادان داشته باشد. نیترات با هموگلوبین خون ترکیب شده و سبب اختلال در حمل اکسیژن توسط آن شده و توسط دستگاه گوارش به NO2 تبدیل می‌شود و نوزاد از کمبود اکسیژن رنج ‌برده و سبب نارسایی در نوزادان می‌شود. مطالعات انجام شده نشان داده که رابطه معنی داری بین شیوع سرطان معده وغلظت نیترات درآب آشامیدنی برداشت شده از چاه ها وجود دارد. ذرات منیزیم فلزی پتانسیل مناسبی برای حذف نیترات در محیط آبی دارد. تاکنون مقالات بیشماری در زمینه حذف نیترات توسط ذرات منیزیم نوشته شده است. در سال 2005 در مجله Journal of Hazardous Materials عنوان شد که پودر Mg0 می تواند نیترات را 96–100% کاهش دهد.

Chemical denitrification of water by zero-valent magnesium powder

همچنین در سال 1389 دکتر باقر مرتضوی و همکاران در دانشگاه تربیت مدرس تهران حذف نیترات توسط پودر منیزیم در شرایط کنترل نشده را مورد ارزیابی قرار دادند و نشان دادند دنیتریفیکاسیون کامل در یک محلول سنتتیک در طی چند دقیقه تماس با پودر منیزیم تحت شرایط اتمسفری و بدون کنترل pH در طی واکنش قابل دستیابی است. در این مطالعه بیش از 6/82% نیترات موجود در آب در طی 10 دقیقه به گاز نیتروژن و احتمالا دیگر واسطه ها تبدیل گردیید.

Study of Nitrate Removal from Water Resources using Magnesium Powder

 

 • اثر آب غنی از هیدروژن بر کاهش اضطراب، بهبود خلق و کیفیت زندگی

خواص آنتی اکسیدانی آب غنی شده با هیدروژن از نظر پزشکی در گذشته ثابت شده است. هیدروژن دارای فعالیت ضد اکسید کننده است و می تواند از التهاب جلوگیری کند و بنابراین ممکن است به بهبود کیفیت زندگی کمک کند. در مطالعه ای بالینی با هدف بررسی اثرات مصرف آب غنی از هیدروژن بر کیفیت زندگی افراد داوطلب بالغ با استفاده از آزمونهای روانپزشکی، شامل پرسشنامه ها و آزمون های عملکرد عصبی خودکار و عملکرد شناختی انجام شد.

در این مطالعه 26 داوطلب (13 زن، 13 مرد) به مدت 4 هفته و به صورت تصادفی به آب هیدروژن دار یا آب معمولی مصرف کردند. تغییر فعالیت عصب سمپاتیک در حالت استراحت پس از تجویز آب هیدروژن دار نسبت به کسانی که آب معمولی نوشیده بودند به طور معنی داری کمتر بود. این نتایج نشان می دهد که آب هیدروژن دار ممکن است کیفیت زندگی را از طریق اثراتی که باعث بهبود عملکرد سیستم عصبی مرکزی شامل خلق و خو، اضطراب و عملکرد عصبی خودکار می شود تقویت کند. این مطالعه در مجله Medical Gas Research یکی از معتبرترین مجلات علمی کشور انگلیس منتشر شده است.

Hydrogen-rich water for improvements of mood, anxiety, and autonomic nerve function in daily life

 

 

شما نیز می توانید با انتشار این متن سهمی در سلامت جامعه داشته باشید

برای دانلود فایل کامل این مطلب اینجا کلیک کنید

هر گونه استفاده از این متن بدون ذکر آدرس سایت و ماخذ دزدی محسوب شده و پیگرد قانونی دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *